Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

KENDİNİ KURTARAN İL; KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Kahramanmaraş destanının yazılışının 98. Yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız” dedi. 12 Şubat Kurtuluş Bayramı vesilesi ile açıklamalarda bulunan Başkan Erkoç, şunları kaydetti: “Günlerce süren mücadeleden sonra Maraşlılar, küçüğünden büyüğüne silaha sarılarak tek yürek halinde bütün gücünü ortaya koymuş ve kendisini yok etmek isteyen düşmana karşı zafer kazanmıştır. Maraş kazandığı […]

KENDİNİ KURTARAN İL; KAHRAMANMARAŞ
10 Şubat 2018 - 0:54 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Kahramanmaraş destanının yazılışının 98. Yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.

kmerkoc12 Şubat Kurtuluş Bayramı vesilesi ile açıklamalarda bulunan Başkan Erkoç, şunları kaydetti: “Günlerce süren mücadeleden sonra Maraşlılar, küçüğünden büyüğüne silaha sarılarak tek yürek halinde bütün gücünü ortaya koymuş ve kendisini yok etmek isteyen düşmana karşı zafer kazanmıştır. Maraş kazandığı başarılarla ‘kendini kurtaran şehir’ unvanını elde etmiş, bununla yetinmemiş çevre illerin yardımına koşarak milli dayanışmanın en güzel örneklerinden birini de sergilemiştir.

Milli iradenin temsilcisi Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, Maraş’ı 5 Nisan 1925’de Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası, 7 Şubat 1973 tarihinde de ‘Kahramanlık’ payesi ile ödüllendirerek, bu onuru ebedileştirmiştir. Bugün Aziz ozkanvali1vatanımızda özgürce Ay yıldızlı Al Bayrağımızın altında hayatımızı sürdürmekteyiz. Bugün bu özgürlüğü bize sağlayan ve Cumhuriyetimizin kuruluş yolunda, ülkemizin İstiklal meşalesini ateşleyen,  Kahramanmaraş destanıyla 12 Şubat 1920’de tarihe ismini yazdıran ve dünya tarihine yeni bir destan yazan kahraman ecdadımızı bir kez daha minnet ve şükranla yad ediyoruz. Biz, bize emanet olan bu şehri en mamur hale getirmek için, bize emanet edenlerin emanetine layık olmak amacıyla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaktayız, çalışmaya da devam edeceğiz.

erkoctorenİçinde yaşadığımız bu vatan toprağını dünyanın en güzel en yaşanılabilir alanlarından biri haline getirme amaç ve gayesi içindeyiz.

Tarihten bu yana aziz vatanımıza, kutsal vatanımıza hep göz dikenler olmuştur. Kahraman ecdadımızın yaptığı gibi aziz vatanımıza göz dikenlere aziz milletimiz her zaman haddini bildirmiştir. Bugün de Türkiye’mizin etrafı kuşatılmaya çalışılmakta. Vesayet savaşı yürütülmektedir. Emperyalist güçler, terör örgütlerini sınır boylarına yerleştirerek, ülkemizin İstiklali, istikbalini karartmaya çalışmakta. Aziz vatanımızın bütünlüğüne bekasına kastta bulunmaktadırlar. Ama hamd olsun, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu Aziz Millet ayağa kalktı. Kahraman ordumuz bu alçaklara haddini bildirmektedir.

Aziz milletimiz 12 Şubat 1920’de nasıl birlik ve beraberlik içindeyse bu günde omuz omuza Suriye topraklarında huzur ve barış için, kardeşlik hukukunu güçlendirmek için görev yapan kahraman güvenlik güçlerimizin de arkasındadır.” (WWW.EDEAJANS.COM)                                                             

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER