Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

DİLİPAK, HDP’LİLERE HADDİNİ BİLDİRDİ

TBMM’de gece teşvik torba yasası görüşmelerinde, ‘TSK, Afrin’de sivilleri öldürüyor’ şeklindeki açıklamalarıyla YPG sözcülüğü yapan HDP Milletvekili Mahmut Toğrul’un üzerine yürüyen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak, HDP’lilere haddini bildirdi. Yaşanan kargaşada iki HDP milletvekilinin yaralandığı öğrenildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde teşvik torba yasası görüşmelerinde Afrin’i terörden arındırmak için harekât düzenleyen Kahraman Türk Ordusuna […]

DİLİPAK, HDP’LİLERE HADDİNİ BİLDİRDİ
09 Mart 2018 - 14:12 'de eklendi ve 352 kez görüntülendi.

TBMM’de gece teşvik torba yasası görüşmelerinde, ‘TSK, Afrin’de sivilleri öldürüyor’ şeklindeki açıklamalarıyla YPG sözcülüğü yapan HDP Milletvekili Mahmut Toğrul’un üzerine yürüyen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak, HDP’lilere haddini bildirdi.

hdplilerYaşanan kargaşada iki HDP milletvekilinin yaralandığı öğrenildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde teşvik torba yasası görüşmelerinde Afrin’i terörden arındırmak için harekât düzenleyen Kahraman Türk Ordusuna HDP’li milletvekilleri dil uzatınca Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak kayıtsız kalmadı.

Gece teşvik torba yasası görüşmelerinde söz alan HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’deki operasyonunda sivillerin öldürüldüğünü ve aralarında çocukların da olduğu birçok kişinin yaralandığını öne sürdü. Meclis kürsüsünde adeta silahlı terör örgütü YPG’nin sözcülüğünü yapan Toğrul ayrıca Afrin’deki Kürt nüfusun yerine mültecilerin yerleştirilerek etnik bir temizlik yapılmak istendiğini de iddia etti. TSK’nın Afrin operasyonunu sert dille eleştiren ve şehitlere ‘ölü’ diyerek hitap eden Toğrul’un bu sözlerine Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak’tan tepki gecikmedi.

Toğrul’a sert tepki gösteren Milletvekili Dilipak; ‘adam olun adam, Türk askerini göreceksiniz’ diyerek HDP’lilerin üzerine yürüdü. Çıkan arbedede YPG’nin sözcülüğünü yapan HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul’un TSK ve Afrin operasyonuyla ilgili sözlerine kayıtsız kalmayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak’ın haddini bildirdiği öğrenildi. Yaralanan Toğrul’un ise meclis revirinde tedavi edildiği öne sürüldü.

İçerdeki tartışmaları duyunca içeri girmeye çalışan HDP İstanbul Milletvekili Filis Kerestecioğlu Demir de TBMM’de söz alarak; “ara verildiğinde dışardaydım, Garo Paylan vekilimizin tartaklanarak kendini dışarıya attığını görünce içeriye girdim. Milletvekili Uğur Dilipak karşımda ‘adam olun adam’ diye elini sallayarak ‘Türk askerini göreceksiniz’ diye bağırıyordu. Mahmut Toğrul vekilimizin burnu kanamış olduğunu, darp edildiğini, gözünün de aynı şekilde, şuan kolunun bir tanesi tutmuyor” diyerek Toğrul’un yaralandığını dile getirdi.

Yaptığı konuşma ile TSK’nın Afrin’de sivilleri öldürdüğü yalanını ortaya atan ve YPG’nin TBMM’de sözcülüğünü yapan Toğrul’un bu sözlerine kayıtsız kalmayarak Toğrul’a haddini bildiren Dilipak’ın meclis kulislerinden öğrendiğimize göre; “bu yalan ve iftira dolu konuşmaya kayıtsız kalmak şehitlerimize ve gazilerimize ihanettir. Kahraman Türk ordusuna ve ülkemize iftira atan bunun gibi terör işbirlikçileri her zaman cezasını bulacaktır.” dediği öğrenildi.

Sosyal medyada kısa sürede paylaşım rekoru kıran olayla ilgili Kahramanmaraş’ın yiğit evladı olarak adlandırılan M. Uğur Dilipak’a övgüler yağdı.   (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER