Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

“AFGANLILARA DA KAPIMIZI AÇIYORUZ”

TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyon Başkanı, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Afrin’de harekât bittikten sonra 300 binden fazla Suriyelinin topraklarına dönmesini temenni ettiklerini belirtti. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Göç ve Uyum Alt Komisyon Başkanı, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Türkiye’de Suriyelilerden sonra en çok Afgan ve Iraklı göçmen bulunduğunu belirterek, “Afganistan’dan […]

“AFGANLILARA DA KAPIMIZI AÇIYORUZ”
05 Nisan 2018 - 2:06 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi.

TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyon Başkanı, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Afrin’de harekât bittikten sonra 300 binden fazla Suriyelinin topraklarına dönmesini temenni ettiklerini belirtti.

USLU: "AFGANİSTAN'DAN TÜRKİYE'YE SIĞINMAKTA OLAN GÖÇMENLERE DE KAPIMIZI AÇIYORUZ" TBMM GÖÇ VE UYUM ALT KOMİSYON BAŞKANI, AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ATAY USLU, AFRİN'DE HAREKAT BİTTİKTEN SONRA 300 BİNDEN FAZLA SURİYELİNİN TOPRAKLARTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Göç ve Uyum Alt Komisyon Başkanı, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Türkiye’de Suriyelilerden sonra en çok Afgan ve Iraklı göçmen bulunduğunu belirterek, “Afganistan’dan Türkiye’ye sığınmakta olan göçmenlere de kapımızı açıyoruz” dedi.

Uslu ve komisyon üyeleri, AK Parti Konya milletvekilleri Abdullah Ağralı ve Leyla Şahin Usta, AK Parti Isparta Milletvekili Sait Yüce, MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarahan, HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’ı makamında ziyaret etti.

USLU: "AFGANİSTAN'DAN TÜRKİYE'YE SIĞINMAKTA OLAN GÖÇMENLERE DE KAPIMIZI AÇIYORUZ" TBMM GÖÇ VE UYUM ALT KOMİSYON BAŞKANI, AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ATAY USLU, AFRİN'DE HAREKAT BİTTİKTEN SONRA 300 BİNDEN FAZLA SURİYELİNİN TOPRAKLARKahramanmaraş’taki göçmenlerle ilgili kurum müdürlerinden bilgi alan TBMM komisyonu, 2 gün sürecek incelemelerinin ardından kentten ayrılacak.

TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyon Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Valilik ziyaretinde yaptığı açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatı sonrası, 150 bin Suriyelinin topraklarına geri döndüğünü söyledi. Afrin’de devam eden harekâtın tamamlanmasının ardından yaklaşık 300 bin Suriyelinin geri döneceğini söyleyen Uslu, Türkiye’nin Afganlara da kucak açtığını dile getirdi. Uslu, şunları kaydetti:

USLU: "AFGANİSTAN'DAN TÜRKİYE'YE SIĞINMAKTA OLAN GÖÇMENLERE DE KAPIMIZI AÇIYORUZ" TBMM GÖÇ VE UYUM ALT KOMİSYON BAŞKANI, AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ATAY USLU, AFRİN'DE HAREKAT BİTTİKTEN SONRA 300 BİNDEN FAZLA SURİYELİNİN TOPRAKLAR“Afrin’de harekatımız devam ediyor. Fırat Kalkanı Harekâtı ile bölgede güvenliğimizi sağladık. O bölgeye de Suriyelilerin geri dönüşleri oldu. Fırat Kalkanı bölgesine yaklaşık olarak, 150 bin civarında Suriyeli kardeşimiz topraklarına döndü. İnşallah Afrin’de süren harekât tamamlandıktan sonra, tahminimiz 300 binden fazla Suriyelinin de Afrin bölgesine dönmesini bekliyoruz. Türkiye, göç alan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yaklaşık 3,5 milyon Suriyeli olmak üzere 4 milyon koruma arayan göçmen bulunuyor. Türkiye bu konuda göçmenlere merhamet göstererek ev sahipliğini yapmaktadır. Türkiye’de Suriyelilerden sonra en çok bulunan göçmen, Afganlılar ve Iraklılar. Afganistan’dan Türkiye’ye sığınmakta olan göçmenlere de kapımızı açıyoruz. Onlar Akdeniz’de, Ege’de boğulmasınlar, ölmesinler diye tedbirler de alıyoruz. Kahramanmaraş’ta da 100 binin üzerinde sığınmacı bulunuyor. Yaklaşık 6 bin civarında da Iraklı kardeşimiz bulunuyor. Kahramanmaraşlılar onlara ciddi bir ev sahipliği yapıyor.” İHA

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER