Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

‘REFORM NİTELİĞİNİ KAYBETMİŞTİR’

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpasatan; “Yeni çıkarılacak yasa ile bilançolarda biriken KDV’leri iade alabileceğimizin ümidini yaşarken genel kurulda son anda iadelerin torba yasadan çıkarılması biz Kahramanmaraşlı iş insanlarında hayal kırıklığı oluşturmuştur” dedi. Başkan Arpasatan, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “ Halbuki biriken KDV’lerin iadesi KGF destekli kredilerin ekonomide […]

‘REFORM NİTELİĞİNİ KAYBETMİŞTİR’
10 Nisan 2018 - 1:16 'de eklendi ve 248 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpasatan; “Yeni çıkarılacak yasa ile bilançolarda biriken KDV’leri iade alabileceğimizin ümidini yaşarken genel kurulda son anda iadelerin torba yasadan çıkarılması biz Kahramanmaraşlı iş insanlarında hayal kırıklığı oluşturmuştur” dedi.

paraaBaşkan Arpasatan, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “ Halbuki biriken KDV’lerin iadesi KGF destekli kredilerin ekonomide oluşturduğu etki gibi bir güç sağlayabilirdi. Öz sermayemiz olan KDV alacağımızı yatırımlarımızda kullanmak isterdik. Unutulmamalıdır ki devlette birikmiş KDV’ler enflasyon ve kur karşısında erirken, reel sektör yüzde 18-20 ile kullandığı kredilere faiz ödemektedir.Avrupa Birliği ülkelerinde 5-6 ay gibi kısa sürede KDV iadesi yapılırken bizde tasfiye olmuş bir şirketin bile KDV iadesi yapılamamaktadır. Tüm reel sektör için büyük önem taşıyan KDV yasası bu haliyle reform niteliğini kaybetmiştir. Kısa süre içerisinde tekrar gündeme alınmasını arzu ediyoruz. KASİAD olarak konunun takipçisi olacağız.” (WWW.EDEAJANS.COM)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER