Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

TERS LALELER FESTİVALLE TANITILDI

Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde “Ters Laleler ve Acı Su Festivali” düzenlendi. Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen; “Bölgemizde yetişen bu nadide çiçeği tüm Türkiye ve dünyaya tanıtmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.   Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde belediye tarafından “Ters Laleler ve Acı Su Festivali” düzenlendi. Ekinözü ilçesinin turizm potansiyelini artırmak amacıyla Başkan Nursi Çeleğen’in talimatıyla Salavan Vadisi’nde düzenlenen […]

TERS LALELER FESTİVALLE TANITILDI
02 Mayıs 2018 - 14:50 'de eklendi ve 245 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde “Ters Laleler ve Acı Su Festivali” düzenlendi. Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen; “Bölgemizde yetişen bu nadide çiçeği tüm Türkiye ve dünyaya tanıtmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.  

TERS LALELER FESTİVALLE TANITILDI KAHRAMANMARAŞ'IN EKİNÖZÜ İLÇESİNDE "TERS LALELER VE ACI SU FESTİVALİ" DÜZENLENDİ EKİNÖZÜ BELEDİYE BAŞKANI NURSİ ÇELEĞEN: "BÖLGEMİZDE YETİŞEN BU NADİDE ÇİÇEĞİ TÜM TÜRKİYE VE DÜNYAYA TANITMKahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde belediye tarafından “Ters Laleler ve Acı Su Festivali” düzenlendi.

Ekinözü ilçesinin turizm potansiyelini artırmak amacıyla Başkan Nursi Çeleğen’in talimatıyla Salavan Vadisi’nde düzenlenen festivale Türkiye’nin birçok kentinden yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

İki gün süren festivalde, dağcılar kamp kurdu, mahalli sanatçılar TERS LALELER FESTİVALLE TANITILDI KAHRAMANMARAŞ'IN EKİNÖZÜ İLÇESİNDE "TERS LALELER VE ACI SU FESTİVALİ" DÜZENLENDİ EKİNÖZÜ BELEDİYE BAŞKANI NURSİ ÇELEĞEN: "BÖLGEMİZDE YETİŞEN BU NADİDE ÇİÇEĞİ TÜM TÜRKİYE VE DÜNYAYA TANITMmüzikal gösteriler yaptı. Festivale katılanlar, 2 bin rakımlı Salavan Dağı’nda yer alan ters laleleri görmek için engebeli arazide yürüdü.

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, ilçenin değerlerini festivallerle tanıtmak istediklerini belirterek, “Ekinözü’müzün şifalı içme suyu ve ters lale olarak bilinen ağlayan gelin lalesinin geleceğe taşınması amacıyla böyle bir etkinlik düzenleme ihtiyacı duyduk. Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizi en güzel hale getirmek ve değerlerimizi tanıtmak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Bölgemizde yetişen bu nadide çiçeği tüm Türkiye ve dünyaya tanıtmak için TERS LALELER FESTİVALLE TANITILDI KAHRAMANMARAŞ'IN EKİNÖZÜ İLÇESİNDE "TERS LALELER VE ACI SU FESTİVALİ" DÜZENLENDİ EKİNÖZÜ BELEDİYE BAŞKANI NURSİ ÇELEĞEN: "BÖLGEMİZDE YETİŞEN BU NADİDE ÇİÇEĞİ TÜM TÜRKİYE VE DÜNYAYA TANITMelimizden geleni yapacağız. Bu ters lalelerimiz bölgede 40 gün süre ile solmadan kalıyor. İlçemizin her değerine sahip çıktığımız gibi bu güzelliğe karşı da görevlerimizi yerine getireceğiz. Türkiye’de sadece ilçemizde bulunan kırmızı gölet ve ters lale bitkisini görebilmek için yerli ve yabancı turistler Ekinözü’ne akın edecek” diye konuştu.

Festivale; AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet TERS LALELER FESTİVALLE TANITILDI KAHRAMANMARAŞ'IN EKİNÖZÜ İLÇESİNDE "TERS LALELER VE ACI SU FESTİVALİ" DÜZENLENDİ EKİNÖZÜ BELEDİYE BAŞKANI NURSİ ÇELEĞEN: "BÖLGEMİZDE YETİŞEN BU NADİDE ÇİÇEĞİ TÜM TÜRKİYE VE DÜNYAYA TANITMErkoç, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Ekinözü Kaymakamı Fatih Sayar ile vatandaşlar katıldı. İHATERS LALELER FESTİVALLE TANITILDI KAHRAMANMARAŞ'IN EKİNÖZÜ İLÇESİNDE "TERS LALELER VE ACI SU FESTİVALİ" DÜZENLENDİ EKİNÖZÜ BELEDİYE BAŞKANI NURSİ ÇELEĞEN: "BÖLGEMİZDE YETİŞEN BU NADİDE ÇİÇEĞİ TÜM TÜRKİYE VE DÜNYAYA TANITMTERS LALELER FESTİVALLE TANITILDI KAHRAMANMARAŞ'IN EKİNÖZÜ İLÇESİNDE "TERS LALELER VE ACI SU FESTİVALİ" DÜZENLENDİ EKİNÖZÜ BELEDİYE BAŞKANI NURSİ ÇELEĞEN: "BÖLGEMİZDE YETİŞEN BU NADİDE ÇİÇEĞİ TÜM TÜRKİYE VE DÜNYAYA TANITM

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER