Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

“TÜRKSOY, MARAŞ’TAN BAŞLATIYOR”

TÜRKSOY’un 25. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bugün akşam Kahramanmaraş’ta opera konseri düzenlenecek. Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’nın (TÜRKSOY) 25’inci yılı anısına, Türk dünyasının önemli müzisyenlerinin katılımıyla Kahramanmaraş’ta opera konseri düzenlenecek. TÜRKSOY’un kuruluşunun 25. yılına ithafen, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye’den sanatçıların katılımıyla Türk Dünyası Opera Yıldızları Konserleri düzenlenecek. Şef Petr Gribanov yönetiminde 70 kişiden oluşan orkestra […]

“TÜRKSOY, MARAŞ’TAN BAŞLATIYOR”
06 Mayıs 2018 - 10:15 'de eklendi ve 199 kez görüntülendi.

TÜRKSOY’un 25. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bugün akşam Kahramanmaraş’ta opera konseri düzenlenecek.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’nın (TÜRKSOY) 25’inci yılı anısına, Türk dünyasının önemli müzisyenlerinin katılımıyla Kahramanmaraş’ta opera konseri düzenlenecek.

TÜRKSOY’un kuruluşunun 25. yılına ithafen, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye’den sanatçıların katılımıyla Türk Dünyası Opera Yıldızları Konserleri düzenlenecek.

Şef Petr Gribanov yönetiminde 70 kişiden oluşan orkestra Türk dünyasından ve Batı klasiklerinden ezgileri sanatseverlerle buluşturacak.

Katılımın ücretsiz olduğu konser, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 6 Mayıs saat: 20.00’de başlayacak.

Kahramanmaraşlıları konsere davet eden TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, şunları kaydetti: “Kazakistan’ın eski kültür bakanıyım, 10 yıldır da TÜRKSOY’un genel sekreteriyim. 6 Mayıs’ta kültür merkezinde Kazakistan’dan gelen 70 kişilik senfoni orkestrası ile Türk dünyasının ünlü opera sanatçıları konser verecek. Yani Türk devletlerinin, ünlü solistleri Kahramanmaraş’ta buluşacak. Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Türkmenistan ve Türkiye’nin içinde bulunduğu TÜRKSOY teşkilatı kuruluşlunun 25’inci yıl dönümünde Kahramanmaraş’ta opera konseri düzenleyecek. Kahramanmaraş’ta yapılacak konser, buradan sonra Adana ilinde de yapılacak. Ben tüm Kahramanmaraşlıları bu akşam yapılacak konsere davet ediyorum.” İHA     

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER