Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

‘KUR’AN-I KERİM’ TARTIŞMASINA TEPKİ

Kahramanmaraş Platformu üyeleri, Fransa’daki ‘Kur’an-ı Kerim’ tartışmasına tepki gösterdi. Sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Kahramanmaraş Platformu, Fransa’da 300 kişinin bir bildiri hazırlayarak Kur’an-ı Kerim’den bazı ifadelerin çıkarılmasına yönelik yayınlanan skandal bildiriyi kınadı. Cuma namazı sonrası Ulu Cami Meydanı’nda toplanan platform üyeleri tepkilerini pankartlar ve sloganlarla gösterdi. Kur’an-ı Kerim’in hiçbir zaman değişmediğini ve değiştirilemeyeceğini söyleyen Platform […]

‘KUR’AN-I KERİM’ TARTIŞMASINA TEPKİ
12 Mayıs 2018 - 14:25 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Platformu üyeleri, Fransa’daki ‘Kur’an-ı Kerim’ tartışmasına tepki gösterdi.

Sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Kahramanmaraş Platformu, Fransa’da 300 kişinin bir bildiri hazırlayarak Kur’an-ı Kerim’den bazı ifadelerin çıkarılmasına yönelik yayınlanan skandal bildiriyi kınadı.

Cuma namazı sonrası Ulu Cami Meydanı’nda toplanan platform üyeleri tepkilerini pankartlar ve sloganlarla gösterdi.

Kur’an-ı Kerim’in hiçbir zaman değişmediğini ve değiştirilemeyeceğini söyleyen Platform Sözcüsü Yusuf Bülbül, şunları kaydetti: “Fransa’da 300 kişinin bir bildiri hazırlayarak, Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasını teklif etmesi saygısızca ve düşmanca bir tavırdır. Kur’an-ı Kerim Allah’ın indirdiği son kitaptır. Bu ilahi kelam, hiçbir harfi değişmeden günümüze kadar gelmiş kıyamete kadar da değişmeyecektir ve değiştirilmeyecektir. Kur’an-ı Kerim’e göre inancı ne olursa olsun insan hayatı değerlidir. Yaşatılması ise bütün insanlığın yaşatılması gibidir. Bütün bu gerçeklere rağmen münferit ve faili meçhul birtakım olaylar üzerinden algı oluşturarak İslam’a, Müslümanlara ve Kur’an-ı Kerim’e iftira edilmesi akla, ilme, tarihe, hakka, hukuka ve vicdana aykırıdır. İslam’a, Müslümanlara, kutsallarına yönelik bu düşmanca ve saygısızca tavır ve eylemleri de en ağır bir şekilde lanetliyoruz.”

Basın açıklamasının ardından etkinlik yapılan duanın ardından son buldu. İHA

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER