Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

TÜRKOĞLU ULUSLARARASI SANAT ÇALIŞTAYI

Rusya, Gürcistan, Bulgaristan ve Türkiye’den 16 sanatçının, Kahramanmaraş ve Türkoğlu’nun tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini yansıttığı resimler sergilendi. Türkoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Sanat Çalıştayı kapsamında sanatçıların yaptığı resimler sergilendi. Rusya, Gürcistan, Bulgaristan ve Türkiye’den 16 sanatçı, Kahramanmaraş ve Türkoğlu’nun tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gezdi, Binicilik ve Okçuluk Eğitim Merkezinde doğal ortamda halkla […]

TÜRKOĞLU ULUSLARARASI SANAT ÇALIŞTAYI
12 Mayıs 2018 - 15:01 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

Rusya, Gürcistan, Bulgaristan ve Türkiye’den 16 sanatçının, Kahramanmaraş ve Türkoğlu’nun tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini yansıttığı resimler sergilendi.

TÜRKOĞLU'NDA ULUSLARARASI SANAT ÇALIŞTAYI RUSYA, GÜRCİSTAN, BULGARİSTAN VE TÜRKİYE'DEN 16 SANATÇININ, KAHRAMANMARAŞ VE TÜRKOĞLU'NUN TARİHİ, KÜLTÜREL VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ YANSITTIĞI RESİMLER SERGİLENDİTürkoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Sanat Çalıştayı kapsamında sanatçıların yaptığı resimler sergilendi.

Rusya, Gürcistan, Bulgaristan ve Türkiye’den 16 sanatçı, Kahramanmaraş ve Türkoğlu’nun tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gezdi, Binicilik ve Okçuluk Eğitim Merkezinde doğal ortamda halkla iç içe gördükleri güzellikleri tuvallerine yansıttı. Sanatçıların yaptığı eserler belediye binasında sergilendi.

Belediye Başkanı Osman Okumuş, 3. Uluslararası Türkoğlu Resim Sanat Çalıştayı’na katılan, ressamlara teşekkür ederek katılımlarından dolayı plaket takdim etti. Başkan Okumuş, “Türkoğlu Belediyemiz teknik belediyeciliğin yanında, gerek sanat alanında, gerek spor alanında ve sosyal alanlarda gerçekten öncülük yapmakta. Çünkü Türkiyemiz de sanat ve edebiyat alanında büyük bir boşluk var. Aslında Türkiye’deki sorunların temeli de bu yani yaşadığımız, tartıştığımız ve konuştuğumuz meselelerin temeli sanat ve edebiyattan geçiyor. İki dönem, belediye başkanlığı yaptığım dönemde de ekip olarak sanata önem verdik. Amacımız hem Türkoğlu Belediyesinde bir farkındalık oluşturmak, hem de yeni nesil öğrencilerimiz ve gençlerimizi resim ve sanat alanında bu güzel sanatçılarımızı bir hafta boyunca ziyaret ederek içlerinden belki de sanata heves eden insanlarımızı yetiştirmek oldu” dedi.

Türkoğlu’na kültür merkezi

TÜRKOĞLU'NDA ULUSLARARASI SANAT ÇALIŞTAYI RUSYA, GÜRCİSTAN, BULGARİSTAN VE TÜRKİYE'DEN 16 SANATÇININ, KAHRAMANMARAŞ VE TÜRKOĞLU'NUN TARİHİ, KÜLTÜREL VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ YANSITTIĞI RESİMLER SERGİLENDİBaşkan Okumuş, önümüzdeki yıl Türkoğlu’nun çok güzel bir kültür merkezine kavuşacağını ifade ederek, “Sinema salonları, sergi salonları, tiyatro salonları ve sanat atölyelerinin bulunuduğu bir yer yapıyoruz. Yaklaşık 6 milyon lira değerinde. Bu açılışları, bu sergileri orada yapacağız. Ama belediye binamız da bu tür aktivitelerimiz devam edecek. Çünkü vatandaşlarımızın yoğun olarak geldiği yerler olduğu için buralarda da açmaya devam edeceğiz. Geçen yıl ikincisini düzenlediğimiz sanat çalıştayının çok güzel eserleri duvarlarımızı süsledi. Binlerce insanımız ziyaret ederek bunları incelediler. İnşallah bu çalıştaydaki resimlerimizi ise sergi salonu açılana kadar arşivleyeceğiz” diyerek konuştu.

Programa, resim sanatçıları ve vatandaşların yanı sıra, çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yönetimi katıldı. İHA

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER