Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

ETNOSPOR FESTİVALİ’NDE YOĞUN İLGİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’nde kurulan Kahramanmaraş Çadırı ilgi göndü. Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali’nin üçüncüsü, çeşitli aktivitelerle sürüyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı festivalde Kahramanmaraş yöresine ait Maraş tarhanası, firik, ceviz, fıstık ezmesi döneri, meyan şerbeti gibi yöresel ürünleri ile içli […]

ETNOSPOR FESTİVALİ’NDE YOĞUN İLGİ
14 Mayıs 2018 - 13:38 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’nde kurulan Kahramanmaraş Çadırı ilgi göndü.

ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ'NDE KAHRAMANMARAŞ ÇADIRINA YOĞUN İLGİDünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali’nin üçüncüsü, çeşitli aktivitelerle sürüyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı festivalde Kahramanmaraş yöresine ait Maraş tarhanası, firik, ceviz, fıstık ezmesi döneri, meyan şerbeti gibi yöresel ürünleri ile içli köfte, mumbar, tirşik gibi Maraş mutfağına has yemekler davetlilerin damak zevkine sunuyor.

Kahramanmaraş Çadırında aynı zamanda Kahramanmaraş’ın tarihi ve kültürel dokusunu anlatan kitapçık, CD, broşür gibi materyallerin dağıtımı da yapılıyor.

Öte yandan; Kahramanmaraş’a has el sanatlarının ve el ürünlerinin de sergilendiği festivalde Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan başta olmak üzere Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve protokol mensupları ile festivale katılan ülkelerin devlet idarecileri vatandaşlar, Kahramanmaraş Çadırına yoğun ilgi gösterdi. İHA

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER