Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

‘RAMAZAN, İNSAN ÂLEMİNE BİR MESAJDIR’

MHP Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı dayı Ziraat Mühendisi Yusuf Temizkan, Ramazan ayının insanlık âlemine bir mesaj olduğunu ifade etti. Yusuf Temizkan, Ramazan ayının İslam coğrafyasında yaşanan zulüm ve katliamların son bulmasına vesile olmasını dileyerek şunları kaydetti: “Hayatımıza büyük bir mutluluk ve huzur ile gelen Mübarek Ramazan ayı, insan alemine verilen büyük bir mesajdır. Ramazan ayında […]

‘RAMAZAN, İNSAN ÂLEMİNE BİR MESAJDIR’
17 Mayıs 2018 - 2:41 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı dayı Ziraat Mühendisi Yusuf Temizkan, Ramazan ayının insanlık âlemine bir mesaj olduğunu ifade etti.

temizkanYusuf Temizkan, Ramazan ayının İslam coğrafyasında yaşanan zulüm ve katliamların son bulmasına vesile olmasını dileyerek şunları kaydetti: “Hayatımıza büyük bir mutluluk ve huzur ile gelen Mübarek Ramazan ayı, insan alemine verilen büyük bir mesajdır. Ramazan ayında aç kalanlar hatırlanır, bir ekmeği bölüşmenin, aynı sofrayı şenlendirmenin güzellikleri yaşatılır. Mevkii, makamı, gücü veya serveti önemsemeden herkes aynı sofrada buluşabilir. Ramazan ayında ayrıca fenalık yapanlar, yanlış şeylerin peşinde sürüklenenler ise uyarılmış olur. Tövbe etmeleri için yeni bir başlangıç yapmaları için yeni bir şans daha verilir.

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayı kırgınlık ve dargınlıkların ortadan kalktığı, gülümsemenin sadaka olduğu, herkesin birbirine yardım ettiği bir gündür. Ramazan ayında ayrıca çocuklarımızı ahlaki ve vicdani yönden eğitmiş oluruz. Bu mübarek ayda, kitabımız Kur’anı Kerim insanlık âlemine inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içerisinde yer almış. Kutsiyeti ile biri saran on bir ayın sultanı Ramazan ayının tüm insanlık âlemine barış getirmesini diliyor, kan dökenlerin de bir an önce ıslah olmasını diliyorum. Sevgi, selam ve dua ile tüm kardeşlerimizin Ramazan ayını kutluyorum.” (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER