Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

“ANTİ-İHA HİBRİT SAVUNMA SİSTEMİ”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi işbirliği ile TÜBİTAK’ın finansal destek sağladığı 7. AR-GE Proje Pazarı’nda “Anti-İHA Taşınabilir Hibrit Savunma Sistemi” Projesi, en iyi proje seçildi. KATSO Meclis Salonunda yapılan 7. AR-GE Proje Pazarı ödül törenine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. […]

“ANTİ-İHA HİBRİT SAVUNMA SİSTEMİ”
17 Mayıs 2018 - 17:26 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi işbirliği ile TÜBİTAK’ın finansal destek sağladığı 7. AR-GE Proje Pazarı’nda “Anti-İHA Taşınabilir Hibrit Savunma Sistemi” Projesi, en iyi proje seçildi.

AR-GE PROJE PAZARINDA "ANTİ-İHA HİBRİT SAVUNMA SİSTEMİ" BİRİNCİ OLDUKATSO Meclis Salonunda yapılan 7. AR-GE Proje Pazarı ödül törenine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, KATSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Buluntu, KSÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahit Güneş katıldı.

Seçici Kurul’un yaptığı değerlendirme neticesinde, Mühendislik Fakültesi öğrencileri Hüseyin Tamer, Kudrat Reyimbayev ve Şeyma Çankaya tarafından geliştirilen ‘Anti-İHA Taşınabilir Hibrit Savunma AR-GE PROJE PAZARINDA "ANTİ-İHA HİBRİT SAVUNMA SİSTEMİ" BİRİNCİ OLDUSistemi’ Projesi, AR-GE Proje Pazarının en iyi projesi seçilerek birinciliğe layık görüldü.

Mühendislik Fakültesi öğrencileri Sefa Serkan Karagedik tarafından geliştirilen ‘Eklem Mekanizmalı Mayın Arama Robotu’ Projesi ikinci olurken, Mustafa Caymaz ve Mahmut Altun tarafından geliştirilen ‘Router ve CNC Lazer Kullanılarak Faklı Malzeme İşleyen Üç Eksenli Sistem Tasarımı’ Projesi üçüncü, Burak Demirel tarafından geliştirilen ‘Dil İle Kontrol Sistemi’ Projesi ise dördüncü oldu. İHAAR-GE PROJE PAZARINDA "ANTİ-İHA HİBRİT SAVUNMA SİSTEMİ" BİRİNCİ OLDUAR-GE PROJE PAZARINDA "ANTİ-İHA HİBRİT SAVUNMA SİSTEMİ" BİRİNCİ OLDU

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER