Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

KARADENİZ DEĞİL KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş’ın ‘Başkonuş Yaylası’ doğaseverlerin uğrak mekânları arasında yer alıyor.  Kahramanmaraş’ın en önemli yaylalarından biri olan ‘Başkonuş Yaylası’ yerli ve yabacı turistlerini ağırlamaya devam ediyor. Yaylayı ayda ortalama 3 bin turist ziyaret ediyor. Yaz-kış insanların uğrak mekânlarından biri konumunda bulunan Başkonuş Yaylası özellikle doğaseverler için alternatif bir yer olarak görülüyor. Doğası ve havası ile adeta tropikal […]

KARADENİZ DEĞİL KAHRAMANMARAŞ
20 Mayıs 2018 - 15:01 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ın ‘Başkonuş Yaylası’ doğaseverlerin uğrak mekânları arasında yer alıyor. 

KARADENİZ DEĞİL KAHRAMANMARAŞ KAHRAMANMARAŞ'IN 'BAŞKONUŞ YAYLASI' DOĞASEVERLERİN UĞRAK MEKANLARI ARASINDA YER ALIYORKahramanmaraş’ın en önemli yaylalarından biri olan ‘Başkonuş Yaylası’ yerli ve yabacı turistlerini ağırlamaya devam ediyor. Yaylayı ayda ortalama 3 bin turist ziyaret ediyor.

Yaz-kış insanların uğrak mekânlarından biri konumunda bulunan Başkonuş Yaylası özellikle doğaseverler için alternatif bir yer olarak görülüyor.

Doğası ve havası ile adeta tropikal bir konuma sahip yaylada konaklama tesisleri karavan kamping ve çadır kampingin yapılabildiği farklı bir yer olarak görülüyor.

erdoganyilmazKente 60 kilometre uzaklıkta yer alan Başkonuş Yaylası’na çevre illerden gelen insanlar genellikle yaz mevsiminde sıcaktan kaçarak bin 300 rakımlı yaylada temiz havayı teneffüs etme imkanı buluyor.

Başkonuş Yaylası’nın önemli konuma sahip olduğunu söyleyen işletmeci Serdar Erdoğanyılmaz, Kahramanmaraş’ın bir Akdeniz Bölgesi kenti olduğunu ifade ederek, “Biz onun için Kahramanmaraş’a Akdeniz’in saklı cenneti diyoruz. Bu saklı cennetin de bölüm bölüm küçük cennetleri var, bunlardan biri de Başkonuş Yaylası’dır. KARADENİZ DEĞİL KAHRAMANMARAŞ KAHRAMANMARAŞ'IN 'BAŞKONUŞ YAYLASI' DOĞASEVERLERİN UĞRAK MEKANLARI ARASINDA YER ALIYORKahramanmaraş’ın turizm açısından tanıtımına katkı sağlayabilecek, Başkonuş Yaylası’nda konaklama tesisleri, karavan kamping tesisleri ve çadır kamping tesisleri yapılarak turizme çok önemli katkı sağlanıyor. Kahramanmaraş’a yakın illerden Gaziantep, Şanlıurfa, Adana ve Osmaniye’den Başkonuş Yaylası’nın bu güzelliklerini görmek için vatandaşlar geliyor. Şu anda ayda ortalama 2 ila 3 bin turist gelerek şehrimizin turizm değerlerine katkı sağlamaktadır. Başkonuş Yaylası Kahramanmaraş’ın Ayder Yaylası ve Uzungöl Yaylası diyebiliriz. Başkonuş Yaylası bin 300 rakımda ama zirveye çıkıldığı zaman bu KARADENİZ DEĞİL KAHRAMANMARAŞ KAHRAMANMARAŞ'IN 'BAŞKONUŞ YAYLASI' DOĞASEVERLERİN UĞRAK MEKANLARI ARASINDA YER ALIYORrakam bin 850 rakıma ulaşıyor. Yaylanın en yüksek zirvesine çıkıldığı zaman Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş istikametleri seyredilebilir” diye konuştu. İHAKARADENİZ DEĞİL KAHRAMANMARAŞ KAHRAMANMARAŞ'IN 'BAŞKONUŞ YAYLASI' DOĞASEVERLERİN UĞRAK MEKANLARI ARASINDA YER ALIYOR

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER