Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

KURSTA ÇOCUK İSTİSMARI ANLATILDI

Kahramanmaraş’ta Toplum Destekli Polisler, Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere cinsel istismar, boğulma, trafik ve toplum kuralları hakkında bilgi verdi. Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri Onikişubat ilçesindeki Şazibey Camii’ndeki öğrencileri ziyaret etti. Camide öğrencilerle bir araya gelen polisler, onlara özellikle son zamanlar kayıp çocuklar ile ilgili bilgiler verdi. Polis memurları öğrencilere hazırlanan […]

KURSTA ÇOCUK İSTİSMARI ANLATILDI
05 Temmuz 2018 - 1:20 'de eklendi ve 286 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta Toplum Destekli Polisler, Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere cinsel istismar, boğulma, trafik ve toplum kuralları hakkında bilgi verdi.

KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE 'ÇOCUK İSTİSMARI' ANLATILDI TOPLUM DESTEKLİ POLİSLER, ÖĞRENCİLERE BROŞÜR DAĞITIP BİLGİLENDİRMEDE BULUNDUKahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri Onikişubat ilçesindeki Şazibey Camii’ndeki öğrencileri ziyaret etti. Camide öğrencilerle bir araya gelen polisler, onlara özellikle son zamanlar kayıp çocuklar ile ilgili bilgiler verdi. Polis memurları öğrencilere hazırlanan el broşürlerinden dağıtarak bilgilenmelerini istedi.

Çocukların karanlık ve tenha yerlerden uzak durmaları gerektiğini söyleyen polis memuru Mustafa Çot, “Piknik alanlarında ailelerinizden ayrılmayın” dedi. Çot, “Çocuk kayıpları yaşıyoruz. Peş peşe birkaç tane evladımız kayboldu. Bunların bazıları kaçırıldı, bazıları kayboldu. Onun için bizler polis ve vatandaşlar olarak bilinçli gençleri istiyoruz. Tanımadığınız kişilerin yanlarına gitmeyin, alışveriş yapmayın, arabalarına binmeyin. Özellikle tenha yerlere, inşaat kalıntılarının bulunduğu yerlere ve kuyuların bulunduğu yerlere, bodrum katlara, karanlık yerlere kesinlikle gitmeyin. Bazen pikniğe gidildiği zaman bilmeden kayboluyorsunuz, ailenizin yanından kesinlikle ayrılmayın. Bunları önemle sizlerden rica ediyorum ailenizle paylaşın” diye konuştu.

Emniyet müdürlüğüne ve polis memurlarına teşekkür eden Şazibey Camii İmam Hatibi Erhan Demirci, “İnşallah camilerimizdeki ara ara programlara katılarak, emniyetimizin çocuklarımız üzerinde eksik gördüğü konularında çocuklarımızı bilgilendirirlerse iyi olur. Bu eğitimden dolayı da emniyetimize ve polislerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE 'ÇOCUK İSTİSMARI' ANLATILDI TOPLUM DESTEKLİ POLİSLER, ÖĞRENCİLERE BROŞÜR DAĞITIP BİLGİLENDİRMEDE BULUNDUKur’an kursu öğrencileri polislerin uyarılarını dinlediklerini ve dikkate alacaklarını ifade etti. İHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER