Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

BUGÜN YENİ BİR DÖNEME BAŞLIYORUZ

Ülkemiz bugün ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiyor. Bugün saat 16’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis’te yemin etmesiyle birlikte, parlamenter sistem sona erecek. Bugün aynı zamanda, Erdoğan yeni kabinesini de açıklayacak. Bugün TBMM’de tarihî bir gün yaşanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de yemin ederek yeni sistemin “ilk başkanı” olarak görevine başlayacak. Milletvekilleri TBMM`de ant içti, Türkiye farklı […]

BUGÜN YENİ BİR DÖNEME BAŞLIYORUZ
09 Temmuz 2018 - 11:34 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

Ülkemiz bugün ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiyor. Bugün saat 16’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis’te yemin etmesiyle birlikte, parlamenter sistem sona erecek. Bugün aynı zamanda, Erdoğan yeni kabinesini de açıklayacak.

ERDOĞAN: "BUNLARA BİR OSMANLI TOKADI GEREK" (1) CUMHURBAŞKANI VE AK PARTİ GENEL BAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, PARTİSİNİN KAHRAMANMARAŞ'TA DÜZENLEDİĞİ MİTİNGDE HALKA HİTAP ETTİ "BAY MUHARREM DERSHANE İŞLETMİŞ ORADA ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİN SİGORTA PRİMLERİNİ ÖDEMEMİŞ. DAHA NE DİYEYİM. BUNLARA ÜLKE EMANET EDİLİR Mİ?" "BAZI SAHTE HABER YAPAN SAHTEKAR MEDYA ORGANLARI BİZİM BU ŞEHİR HASTANELERİMİZE GÖLGE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYOR. SİZİN BU ESERLERE GÖLGE DÜŞÜRMEYE GÜCÜNÜZ YETMEZ" "ÖNCE MİLLETİMİZİN ÖNÜNE 16 YILLIK KARNEMİZİ KOYUYOR SONRA DA YENİ DÖNEM İÇİN DESTEK İSTİYORUZ"Bugün TBMM’de tarihî bir gün yaşanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de yemin ederek yeni sistemin “ilk başkanı” olarak görevine başlayacak.

Milletvekilleri TBMM`de ant içti, Türkiye farklı bir döneme ilk adımı attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün 16.30`da yemin ederek yeni dönemi resmen başlatacak. TBMM’de yapacağı yemin töreninin ardından mazbatasını alacak olan Erdoğan, TBMM’deki tören sonrası Anıtkabir’i ziyaret edecek.

KÜLLİYE’DE GÖRKEMLİ TÖREN

tbmm 1Anıtkabir ziyaretinin ardından akşam Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne geçişe özel Külliye’de görkemli bir tören düzenlenecek. Tören için 22 ülkenin Cumhurbaşkanı ile 17 Başbakanı Ankara’da olurken; Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Meclis Başkanı düzeyinde de katılım bekleniyor.

Bugün saat 21’de yeni kabine açıklanacak. Erdoğan, kabinede Meclis’ten isimlerin olabileceği gibi, partili olmayan isimlerin de yer alabileceğini açıklamıştı. Yeni kabine ilk toplantısını da 13 Temmuz Cuma günü gerçekleştirecek.

Erdoğan’ın yemin töreni ile kabinenin açıklanacağı zaman aralağında, ilk cumhurbaşkanlığı kararnamesi de yayımlanacak. O kararname ile bakanlıklar yeniden yapılandırılacak. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER