Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

HAVALİMANINI HEP BERABER SAHİPLENELİM

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Kemal Karaküçük, “Ocak ayındaki Ulaştırma Çalıştayı’nda havalimanına Sayın Bakanımız Mahir Ünal önderliğinde sahip çıkarsak, istersek, arzularsak Kahramanmaraş için daha hayırlı bir karara varılacağına inanıyorum” dedi.

ÜNAL 5Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı ziyaretlerini değerlendiren Başkan Karaküçük, Kahramanmaraş havalimanı için ocak ayındaki çalıştayda kararın verileceğini söyledi. Bakan Ünal’ı ziyaretlerindeki detayları paylaşan Başkan Karaküçük şunları kaydetti: “Ticaret ve Sanayi Odası olarak Sayın Mahir Ünal’ı makamında ziyaret ettik. Görüşmemiz gayet güzel geçti. Kahramanmaraş’ın geleceği ile kültür ve turizm alanında bazı değerlendirmelerde bulunduk. Bakanlık arşivinde mutlaka vardır, biz de Kahramanmaraş’ın Kültür ve Turizm varlıklılarının gün yüzüne çıkarmasını arzu ettiğimiz birçok argümanı Sayın Bakanımıza dosya halinde sunduk. Bunların içerisinde antik Germenicia kentimizin bir an önce açığa çıkarılması ve bunun turizme ve kent ekonomisine katkı sağlar durumu gelmesini arzu ettiğimiz söyledik. Sayın bakanımız da Germenicia antik kenti için çalışmaların başladığını, 2016 yılı başlangıç için 10 milyon TL’ye ödenek ayrılacağını, bunun yanı sıra Kahramanmaraş’ın birçok yerinde çalışmalar yapılması konusunda talimatlar verdiğini söyledi. Bu bizi memnun etti. Devletin ve Hükümetin sahiplenip te el attığı bir iş, yarım kalmaz. Kent mirası olan Germenicia antik kenti tekrar Kahramanmaraş’a katkı sağlayacak.”

BAKANLIK ÖZLEMİ GERÇEKLEŞTİ

ÜNAL 413 yıldan bu yana Kahramanmaraş’ın AK Partiyi lider ve şampiyon yaptığını belirten Karaküçük şunları dile getirdi: “Kahramanmaraş’ın uzun süreden bu yana bakanlık özlemi vardı. Kahramanmaraş AK Partiye 13 yıldan bu yana lider ve şampiyon sayılabilecek bir şekilde destek verdi. Bunun neticesin de de Sayın Mahir Ünal’ın Kültür ve Turizm Bakanı olması bakanlık özlemimizi giderdi

HAVALİMANI KARARI OCAK AYINDA

Sayın Ünal, Ocak ayında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı Kahramanmaraş’a davet ettiğini ve ilk çalıştayı da ulaştırma çalıştayı olarak yapacaklarını söyledi. Sayın bakanımızı ben bu konu da çok istekli gördüm. İnşallah bu ulaştırma çalıştayında karar verileceğini söyledi. Şu andaki mevcut havaalanı için ayrılan ödeneğin durdurulduğunu, büyük gövdeli uçakların inme kabiliyetinin olmadığını gümrük işlemelerinin olmadığı için mevcut yatırımın yeni havalimanın aktarılmasını gerektiğini söyledi. Bu bizleri Kahramanmaraş olarak memnun etti. Sayın bakan Narlı’da havalimanı yapılması için bir çalışma talimatı vermiş. O bölgede yüzde 70 oranında devlet arazisi olan bir bölge seçilmiş. Ocak ayındaki çalıştaya Sayın bakanımız ile sahip çıkarsak, istersek, arzularsak ben Kahramanmaraş için daha hayırlı bir karara varılacağına inanıyorum.

BAKANIMIZIN KAHRAMANMARAŞLI OLUŞU BİR DİĞER ARTI

KMTSO’DAN BAKAN ÜNAL’A TEBRİK ZİYARETİBizim kendi içimizde şikâyet ettiğimiz bir diğer konu ise (ekonomi gelişirken sanayi gelişirken sosyal anlamda gelişemedi) idi. Dolayısıyla şehre giren çıkan insan sayısı azdı. Dışarıdan gelen insanlarda bize Kahramanmaraş’ı yeterince tanıtamamışınız derlerdi. Sayın bakanımızın Kahramanmaraşlı olması kentin gelişmesine büyük katkı sağlayacak diye düşünüyorum. Sayın bakanımız grup başkanvekilliği döneminde de başarılı bir siyaset istikrarlı çalışmalar içerisinde de oldular. Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz de sayın bakanımızın yaptığı tüm çalışmaların içerisinde olacağız.

ORTAK ÇALIŞACAĞIZ

Sayın bakanımız da kültür ve turizm ile alakalı her yapılacak konuda Valilik, Ticaret ve Sanayi Odası ve Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yapılacağını söyledi.” (WWW.EDEAJANS.COM)

 

 

18 Aralık 2015 - 1:17 'de eklendi ve 3261 kez görüntülendi.
Etiketler :
TOPLU TAŞIMA FİYATLARINA DÜZENLEME TOPLU TAŞIMA FİYATLARINA DÜZENLEME
“26 ŞİRKETİMİZ EN BÜYÜKLER ARASINDA” “26 ŞİRKETİMİZ EN BÜYÜKLER ARASINDA”
RUSYA’YA ELBİSTAN KABAĞI GİTTİ RUSYA’YA ELBİSTAN KABAĞI GİTTİ
‘HEDEFE GÜÇLÜ ŞEKİLDE ODAKLANACAĞIZ’ ‘HEDEFE GÜÇLÜ ŞEKİLDE ODAKLANACAĞIZ’
20 YILLIK BİLMECEDE YENİ AKTÖR 20 YILLIK BİLMECEDE YENİ AKTÖR
‘İŞTE BÖLGENİN EN UYGUN KONUTLARI’ ‘İŞTE BÖLGENİN EN UYGUN KONUTLARI’
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ