Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

TÜRKİYE’YE NASIL ÖRNEK OLDULAR?

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından geliştirilen asansörlü yeraltı çöp konteynırı sistemi Türkiye’ye örnek oldu. Toplamda 17 il ve ilçe belediyesinin takip ettiği projeyi son olarak İstanbul Üsküdar Belediyesi inceledi.

NST_9010“Dulkadiroğlu’nda çöp sorun olmayacak” projesi kapsamında Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından yapılarak geliştirilen asansörlü yeraltı çöp konteynırı projesi, bölge belediyelerden sonra Türkiye genelinde de ses getirdi.

Toplamda 17 il ve ilçe belediyesi tarafından takip edilen sistem, son olarak İstanbul Üsküdar Belediyesi tarafından yerinde incelendi. İstanbul Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Salih Uzun ve beraberindeki heyet, Azerbaycan Bulvarı üzerinde bulunan yeraltı çöp konteynırı sistemini kontrol ederek Dulkadiroğlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Eshabil Coşkun’dan teknik bilgiler aldı.

NST_9040Sistemin işleyişi hakkında detaylı bilgiler edinen Uzun, konuya ilişkin kısa bir değerlendirme yaptı. Tarihi ve kültürel değerleri ön planda olan Üsküdar’da çöp konusunda görüntü ve koku kirliliğini önlemek amacıyla yeni bir sistem araştırdıklarını söyledi.

Bu araştırmalar sonucu Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından geliştirilen asansörlü yeraltı çöp konteynır sistemine ulaştıklarını aktaran Uzun, projeyi yerinde görmek ve incelemek amacıyla Kahramanmaraş’a geldiklerini anlattı.

NST_9051Uzun, konuyla ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü : “Dulkadiroğlu Belediyesi’nin yeraltı çöp konteynırı çalışmalarını sosyal medyada, yazılı ve görsel medyada gördük ve gerekli araştırmaları yaptık. Çok önemli olan bu projede emeği geçenlere başta teşekkür etmek istiyorum.  Tarihi bir şehirde yaşıyoruz ve çöp konusunda çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Medeniyetimizin en önemli şehirlerinden bir tanesi de Kahramanmaraş’tır. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak bu önemli şehrin çöp sorununu nasıl çözüme kavuşturduğunu yerinde görmek istedik. Yapımı tamamlanmak üzere olan Çamlıca Cami’mizin etrafında bu projeyi uygulamayı düşünüyoruz. Dulkadiroğlu NST_9056Belediyesi’yle iletişime geçtiğimizde temizlik işleri müdürümüz Eshabil bey bizleri karşıladı ve gerekli ilgi ve alakayı gösterdi.”

17 FARKLI BELEDİYE PROJEYLE İLGİLENİYOR

Konuya ilişkin bir açıklamada Dulkadiroğlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Eshabil Coşkun yaptı. Coşkun, çevre temizliği konusunda çok büyük ses getiren projenin 17 farklı belediye tarafından takip edildiğini vurguladı. Coşkun, konuşmasını şu şekilde sürdürdü :”İlçemizin merkez mahallelerinde uygulamaya başlatarak tüm ilçeye yaymaya başladığı NST_9026yeraltı çöp konteynırı projesini İstanbul Üsküdar Belediyesi’nden meslektaşlarımız gelerek incelemelerde bulundu. Sistemimiz birçok projenin ötesinde görüntü ve koku kirliğini tamamen ortadan kaldırıyor. Projemizi il ve ilçe olmak üzere toplamda 17 belediyemiz inceledi ve yapımı için çalışma başlattı. Projemizin tanıtımı ve yaygınlaştırılmasıyla ilgili çalışmalarımız devam edecek.” (WWW.EDEAJANS.COM)

20 Aralık 2015 - 13:44 'de eklendi ve 5086 kez görüntülendi.
Etiketler :
YASA DIŞI AVA 11 BİN 200 LİRA CEZA YASA DIŞI AVA 11 BİN 200 LİRA CEZA
KARADENİZ DEĞİL KAHRAMANMARAŞ KARADENİZ DEĞİL KAHRAMANMARAŞ
MENZELET GÖLDE TEKNE TURLARI BAŞLIYOR MENZELET GÖLDE TEKNE TURLARI BAŞLIYOR
ZABITA’DAN FIRIN VE PAZAR DENETİMİ ZABITA’DAN FIRIN VE PAZAR DENETİMİ
BÜYÜKŞEHİR’DEN “SIFIR ATIK” ATAĞI BÜYÜKŞEHİR’DEN “SIFIR ATIK” ATAĞI
‘MİLLET BAHÇESİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI ‘MİLLET BAHÇESİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ