Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİM YATIRIMI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi eğitim alanında yatırımlarına aralıksız olarak devam ediyor.

OKUL 3Kahramanmaraş il genelinde yaklaşık 25 milyon liralık yatırıma başlayan Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç olan bölgelerde okul ve spor salonları yapımlarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin şehrimizde Onikişubat Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Oruç Reis Mahallesi’nde yapımına başladığı ilkokul binası hızla yükseliyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüd Proje OKUL 2Müdürlüğü bünyesinde proje ve kontrolü yapılan ilkokul binasının oturum alanı 555 metrekareden oluşuyor. Toplam inşaat alanının 2 bin 220 metrekare olduğu binada, Eğitim tesisi, bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşacak.

Tesis içerisinde ise 16 adet derslik, 2 adet ana sınıfı, kütüphane, Fen Laboratuarı, Resim ve Müzik Atölyesi, çok amaçlı salon ve idari birimlerden oluşuyor.

OKUL 1Bulunduğu bölge itibari ile bu kapasitede bir okulun olmaması büyük bir eğitim açığını kapatacak. Okul binasının en kısa zamanda eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi için gayret ediliyor.

Okulun tamamlanmasıyla büyük bir ihtiyacı karşılayacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim alanında 25 milyon liralık bir yatırıma başladık. Kahramanmaraş il genelinde ihtiyaç olan bölgelerimize okul ve spor salonları yapıyoruz. Oruç Reis Mahallesine yaptığımız bu okul binamız tamamlandığında o bölgede büyük bir açığı kapatacak. Biz göreve gelirken öğrencilerimizin ikinci velisiyiz demiştik. Bu doğrultuda eğitim alanına yaptığımız yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu. (WWW.EDEAJANS.COM)

 

05 Ocak 2016 - 20:05 'de eklendi ve 6863 kez görüntülendi.
Etiketler :
EN VERİMLİ YAZ TATİLİ ONİKİŞUBAT’TA EN VERİMLİ YAZ TATİLİ ONİKİŞUBAT’TA
MAHÇİÇEK, KÜLTÜR EVİ’Nİ ZİYARET ETTİ MAHÇİÇEK, KÜLTÜR EVİ’Nİ ZİYARET ETTİ
10 BİN ÖĞRENCİYE GEZDİRİLDİ 10 BİN ÖĞRENCİYE GEZDİRİLDİ
GÖZÜNÜ ŞİMDİ DE SİNEMAYA DİKTİ GÖZÜNÜ ŞİMDİ DE SİNEMAYA DİKTİ
KENT MÜZESİ İÇİN ENVANTER ÇALIŞMASI KENT MÜZESİ İÇİN ENVANTER ÇALIŞMASI
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTEMİZ OLACAK SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTEMİZ OLACAK
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ