Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİM YATIRIMI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi eğitim alanında yatırımlarına aralıksız olarak devam ediyor.

OKUL 3Kahramanmaraş il genelinde yaklaşık 25 milyon liralık yatırıma başlayan Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç olan bölgelerde okul ve spor salonları yapımlarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin şehrimizde Onikişubat Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Oruç Reis Mahallesi’nde yapımına başladığı ilkokul binası hızla yükseliyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüd Proje OKUL 2Müdürlüğü bünyesinde proje ve kontrolü yapılan ilkokul binasının oturum alanı 555 metrekareden oluşuyor. Toplam inşaat alanının 2 bin 220 metrekare olduğu binada, Eğitim tesisi, bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşacak.

Tesis içerisinde ise 16 adet derslik, 2 adet ana sınıfı, kütüphane, Fen Laboratuarı, Resim ve Müzik Atölyesi, çok amaçlı salon ve idari birimlerden oluşuyor.

OKUL 1Bulunduğu bölge itibari ile bu kapasitede bir okulun olmaması büyük bir eğitim açığını kapatacak. Okul binasının en kısa zamanda eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi için gayret ediliyor.

Okulun tamamlanmasıyla büyük bir ihtiyacı karşılayacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim alanında 25 milyon liralık bir yatırıma başladık. Kahramanmaraş il genelinde ihtiyaç olan bölgelerimize okul ve spor salonları yapıyoruz. Oruç Reis Mahallesine yaptığımız bu okul binamız tamamlandığında o bölgede büyük bir açığı kapatacak. Biz göreve gelirken öğrencilerimizin ikinci velisiyiz demiştik. Bu doğrultuda eğitim alanına yaptığımız yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu. (WWW.EDEAJANS.COM)

 

05 Ocak 2016 - 20:05 'de eklendi ve 6452 kez görüntülendi.
Etiketler :
KİTRE BEBEKLER GELECEĞE AKTARILIYOR KİTRE BEBEKLER GELECEĞE AKTARILIYOR
REKTÖR CAN’I MUHTARLAR ZİYARET ETTİ REKTÖR CAN’I MUHTARLAR ZİYARET ETTİ
ZİRAAT FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA ATANDI ZİRAAT FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA ATANDI
‘KAHRAMANMARAŞ BİLGİYLE BULUŞUYOR’ ‘KAHRAMANMARAŞ BİLGİYLE BULUŞUYOR’
KSÜ’DE 5 BİN 600 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU KSÜ’DE 5 BİN 600 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU
“VALİLİK OLARAK KSÜ’NÜN YANINDAYIZ” “VALİLİK OLARAK KSÜ’NÜN YANINDAYIZ”
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ