Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz
Reklam

BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİM YATIRIMI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi eğitim alanında yatırımlarına aralıksız olarak devam ediyor.

OKUL 3Kahramanmaraş il genelinde yaklaşık 25 milyon liralık yatırıma başlayan Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç olan bölgelerde okul ve spor salonları yapımlarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin şehrimizde Onikişubat Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Oruç Reis Mahallesi’nde yapımına başladığı ilkokul binası hızla yükseliyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüd Proje OKUL 2Müdürlüğü bünyesinde proje ve kontrolü yapılan ilkokul binasının oturum alanı 555 metrekareden oluşuyor. Toplam inşaat alanının 2 bin 220 metrekare olduğu binada, Eğitim tesisi, bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşacak.

Tesis içerisinde ise 16 adet derslik, 2 adet ana sınıfı, kütüphane, Fen Laboratuarı, Resim ve Müzik Atölyesi, çok amaçlı salon ve idari birimlerden oluşuyor.

OKUL 1Bulunduğu bölge itibari ile bu kapasitede bir okulun olmaması büyük bir eğitim açığını kapatacak. Okul binasının en kısa zamanda eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi için gayret ediliyor.

Okulun tamamlanmasıyla büyük bir ihtiyacı karşılayacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim alanında 25 milyon liralık bir yatırıma başladık. Kahramanmaraş il genelinde ihtiyaç olan bölgelerimize okul ve spor salonları yapıyoruz. Oruç Reis Mahallesine yaptığımız bu okul binamız tamamlandığında o bölgede büyük bir açığı kapatacak. Biz göreve gelirken öğrencilerimizin ikinci velisiyiz demiştik. Bu doğrultuda eğitim alanına yaptığımız yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu. (WWW.EDEAJANS.COM)

 

05 Ocak 2016 - 20:05 'de eklendi ve 3749 kez görüntülendi.
Etiketler :
TÜRSAB ACENTELERİ ESHAB-I KEHF’İ GEZDİ TÜRSAB ACENTELERİ ESHAB-I KEHF’İ GEZDİ
ÜLKÜCÜLERE YAKIŞIR ŞEKİLDE TALİMAT ÜLKÜCÜLERE YAKIŞIR ŞEKİLDE TALİMAT
YAPBOZ VE PUZZLE İLE EĞLENDİLER YAPBOZ VE PUZZLE İLE EĞLENDİLER
BU KEZ DE VELİLER YARIŞTI BU KEZ DE VELİLER YARIŞTI
“MİLLET AKADEMİSİ” DEVAM EDİYOR “MİLLET AKADEMİSİ” DEVAM EDİYOR
ŞEHİT N. ERGÜVEN KÜTÜPHANESİ AÇILDI ŞEHİT N. ERGÜVEN KÜTÜPHANESİ AÇILDI
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ