Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

ÇUVALDIZI ELE, İĞNEYİ BİZE BATIRALIM

Belediyelerimizin karla mücadele konusunda bazı eksiklikleri ve acemilikleri olabilir ama süratli ve kararlı bir şekilde karla mücadele çalışmaları yürütülüyor. Yoğun kar yağışının olduğu 4 Ocak pazartesi günü akşam il merkezi ana arterlerinde bir tıkanıklık yaşandı ama sonraki saatlerde bu olumsuz durum giderildi. Ancak çuvaldızı belediyelerimize ve karayollarımıza batırırken iğneyi de biraz olsun kendimize batırmamız gerekmez […]

ÇUVALDIZI ELE, İĞNEYİ BİZE BATIRALIM
06 Ocak 2016 - 9:22 'de eklendi ve 7060 kez görüntülendi.

Belediyelerimizin karla mücadele konusunda bazı eksiklikleri ve acemilikleri olabilir ama süratli ve kararlı bir şekilde karla mücadele çalışmaları yürütülüyor.

_STC0096Yoğun kar yağışının olduğu 4 Ocak pazartesi günü akşam il merkezi ana arterlerinde bir tıkanıklık yaşandı ama sonraki saatlerde bu olumsuz durum giderildi.

Ancak çuvaldızı belediyelerimize ve karayollarımıza batırırken iğneyi de biraz olsun kendimize batırmamız gerekmez mi?

Şöyle ki;

Günlerdir bu kar yağışı bekleniyordu. Peki, yola çıkan araçların kaçında kar lastiği, zincir ve çekme halatı var? Eğer bir araç bunlardan yoksun ise kar yağdığı zaman trafiğe çıkması ne kadar doğrudur?

_STC0092Kaldı ki; özellikle mesai dağılım saati sonrasında kentin ana arterlerine akın eden özel araçların çoğunda kar lastiği ve zincir olmayınca kayan araçlar nedeni ile trafik adeta kilitlendi.

Buna bir de başta bayanlar olmak üzere kar tecrübesi olmayan acemi sürücüler eklenince trafik keşmekeş oldu.

Eğer kara hazırlıksız olan araçlar trafiğe çıkmasa idi trafik kilitlenmesi olmazdı.

_STC0217Bizler kar lastiği bulunan aracımıza zincirimizi de lastikçiye taktırarak akşam sonrasında rahat şekilde kent turu yaptık.

Allah’ın izni ile en dik yokuş ve inişlerde bile rahat şekilde seyrettik. Hatta bürolarında ve yolda mahsur kalan bazı arkadaşlarımızı evlerine kadar bırakarak onların hayır dualarını bile aldık.

LÜTFEN; EĞER ARACINIZDA KAR LASTİĞİ VE ZİNCİR İLE KARLI HAVADA SÜRÜŞ TECRÜBENİZ YOKSA KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE TRAFİĞE ÇIKMAYINIZ. BİZİM İÇİN SİZİN _STC0114CAN SAĞLIĞINIZ DAHA ÖNEMLİDİR.

EDİTÖR

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER