Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

ONİKİŞUBAT’TA 8 YENİ MAHALLE KURULDU

Kahramanmaraş’ın Merkez Onikişubat ilçesinde 8 yeni mahalle kuruluyor.  Onikişubat ilçesinde, yerel yönetim hizmetlerinin daha iyi sunulabilmesi için, nüfus ve yüz ölçümü çok geniş bir alanı kapsayan bazı mahalleler bölünerek, 8 yeni mahalle kuruldu.

MECLİS 5Onikişubat Belediye Meclisi’nin 02.12.2015 tarih ve 2015/13 toplantı 2015/305 sayılı meclis kararıyla 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 9 ve 12. Maddeleri uyarınca Hacı Mustafa Mahallesi ikiye bölünerek “Kumaşır Mahallesi” adında yeni bir mahalle kuruldu. Yine nüfus yoğunluğu çok büyük olan Haydar Bey Mahallesi ise altıya bölünerek, Boğaziçi, Tekerek, Maarif, Yamaçtepe ve Yirmiikigün isimli 5 yeni yeni mahalle oluşturuldu.

Piri Reis Mahallesi de üçe bölünerek 2 yeni mahalle kuruldu. Son iki mahallede Ağcalı ve Vadi isimleri ile kurulurken, kararlar Kahramanmaraş Valiliği tarafından 18.12.2015 tarihinde onaylanarak İl Mahalli İdareler Müdürlüğü’nün 21.12.2015 tarih ve 12810 sayılı yazısı ile onaylandı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada tüm oluşturulan yeni mahallelerde 6 Mart Pazar Günü muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri yapılacağını belirtti. Mahçiçek, “Onikişubat ilçemiz gerek nüfusu ve gerekse hizmet alanı itibariyle Türkiye’nin bir çok kentinden daha büyük. Dolayısıyla ilçemiz içerisindeki bazı mahallelerimiz de çok büyük bir alanı kapsıyor ve bazen aksamalar yaşanabiliyor. İşte bu aksamaların önüne geçmek, vatandaşlarımıza daha hızlı hizmet götürebilmek için böyle bir düzenlemeye gittik. Bu mahallelerimiz de 6 Mart’ta muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimleri var. Yeni kurulan mahallelerimizin hayırlı olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımıza esenlikler diliyorum” diye konuştu. İHA

 

08 Ocak 2016 - 2:28 'de eklendi ve 6640 kez görüntülendi.
Etiketler :
BAŞKAN ERKOÇ’TAN 19 MAYIS MESAJI BAŞKAN ERKOÇ’TAN 19 MAYIS MESAJI
‘RAMAZAN- ŞERİFİNİZİ TEBRİK EDERİM’ ‘RAMAZAN- ŞERİFİNİZİ TEBRİK EDERİM’
İSRAİL, MARAŞ’TA DA PROTESTO EDİLDİ İSRAİL, MARAŞ’TA DA PROTESTO EDİLDİ
ELBİSTAN’DA ASTSUBAYA HÜZÜNLÜ VEDA ELBİSTAN’DA ASTSUBAYA HÜZÜNLÜ VEDA
KAHROLASIN EY KATİL İSRAİL VE ABD! KAHROLASIN EY KATİL İSRAİL VE ABD!
SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ