Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

HEPİMİZ BİRER SÜTÇÜ İMAMIZ

Kahramanmaraşlılar olarak bir 12 Şubat Kurtuluş Bayramını daha idrak etmenin gurur, sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan tam 97 yıl önce her türlü yokluklar içerisinde bulunan Maraş halkı, dönemin en modern silahlarına sahip işgal güçlerini nasıl atlarının nallarına bezler bağlayarak kaçmak zorunda bırakmışlardı. Böylece atalarımızın bizlere bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız yaşamayı temin ettiklerini bir […]

HEPİMİZ BİRER SÜTÇÜ İMAMIZ
12 Şubat 2017 - 2:44 'de eklendi ve 6197 kez görüntülendi.

Kahramanmaraşlılar olarak bir 12 Şubat Kurtuluş Bayramını daha idrak etmenin gurur, sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

sutcuimam5Bundan tam 97 yıl önce her türlü yokluklar içerisinde bulunan Maraş halkı, dönemin en modern silahlarına sahip işgal güçlerini nasıl atlarının nallarına bezler bağlayarak kaçmak zorunda bırakmışlardı.

Böylece atalarımızın bizlere bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız yaşamayı temin ettiklerini bir kez daha gözlerimizin önünden film şeridi gibi geçiriyoruz.

Kaldı ki şairin de dediği gibi; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Nasıl ki Maraş Milli Mücadelesi’nin ilk kurşununu sıkan Sütçü İmam, bu toprakların bağrından çıkan bir yiğit ise, ülkemizin 2. Kurtuluş Savaşı olarak nitelendirilen 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimine karşı girişilen mücadelede ilk kurşunu sıkan astsubay Ömer Halisdemir de kökeni bu topraklara dayanan bir kahramandır. Tüm şehitlerimizin mekânları cennet olsun.

***

halisdemir1Ekonomik mücadele yolunda ise dünden bugüne mesafeler alarak Kahramanmaraş’ı ekonomik kalkınmışlık sıralamasında üst sıralara çıkartan müteşebbis torunlar, ecdada layık olabilmek için gece-gündüz çalışıyor.

Yapılanlar ve gelinen nokta yeterli midir? Elbette hayır.

Hele de 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ekonomik alanda da içte ve dışta saldırılara maruz bırakılmaya çalışılan ülkemizde daha çok yatırım yapmalıyız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha büyük ve daha çok yatırım çağrısına bu kahraman yörenin insanları büyük destek vermektedirler.

Yine bu memleketin bağrından yetişen, siyasi gurur kaynaklarımızdan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın öncülüğünde Kahramanmaraşlı müteşebbisler, Tomsuklu Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin de hayata geçmesi ile daha fazla yatırım yapma imkânına kavuşacaklardır.

64. Hükümetin Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç’in yanı sıra diğer milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, mülki amirinden memuruna kadar bürokrasisi, velhasılı 7’den 70’ine birbiri ile kenetli olan Kahramanmaraş halkı, ekonomik zaferler kazanmayı sürdürecektir.

mustafa-sirin-Hep daha iyiye, daha güzele doğru gitmeyi kendimize şiar edinmiş olarak; her geçen gün daha gelişmiş bir Kahramanmaraş ortak paydasında buluşmaya devam edeceğiz.

Esnaf ve sanatkârından sivil toplum örgütlerine, siyasetçisi ve basınından sade vatandaşına kadar herkese çok büyük sorumluluk ve görev düşüyor. Ülkemizi ve şehrimizi çağdaş muasır medeniyetler seviyesi çıkartabilmeyi amaçlayan hedeflerimiz için durmadan, dinlenmeden çalışacağız.

İşte o zaman kahraman ecdadımızın ruhları daha da şad olacaktır.

Yeri ve zamanı geldiğinde hepimizin birer Sütçü İmam olacağından ise kimsenin kuşkusu ve şüphesi olmasın.

12 Şubat’ın 97. yıldönümünde başta Sütçü İmam ve Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyoruz. Mekânları Cennet olsun inşallah.

Kalın sağlıcakla…

 MUSTAFA NURİ ŞİRİN

(Not: Milliyet gazetesinin 12 Şubat Kahramanmaraş Kurtuluş özel ekinden alınmıştır.)

120217milliyet

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER