Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde 50 yıl üzeri evli olan çiftler,  ‘Bir yastıkta yarım asırlık çiftler’ etkinliğinde bir araya geldi.

İlçe genelinde bulunan 50 yıl üzeri evli olan çiftler, şimdiki çiftlere örnek olmak amaçlı bir araya gelerek birbirlerine gül takdim etti ve sonrasında gençlere mesajlar verdiler.

Çiftlere sağlıklı, mutlu, huzurlu ömürler dileyen Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş,  “Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. İlçemizde bulunan 50 yılı devirmiş, yarım asrı geride bırakmış mutlu çiftlerimizi bir araya getirdik. Bu çiftlerimizi bugün belediyemizde şimdiki çiftlerimize mesaj vermeleri konusunda örnek olmaları amacıyla ağırlıyoruz” dedi.

Önceden evli çiftlerde ayrılığın pek olmadığını, şu anda boşanma oranlarının yüzde 25’ler civarında görüldüğünü anlatan Okumuş, “Burada 65 yılını dolduran çiftlerimiz 55 ve 52 yılını dolduran, 30 tane 40 tane torunu olan gerçekten nur yüzlü çiftlerimiz var. Kendilerini seviyoruz. İnşallah bir yastıkta kocamaya devam ederler” dedi.

65 yıllık evli olan Süleyman Aksu, gençleri uyararak, “Aklınızı başınıza alın gençler, yuva kurmak kolay olmaz. Akıllı olun, her şeye darılıp kızmayın. Ben 65 yıllık evliyim her şeyin başı sabırdır” diye konuştu.

63 yıllık evli Hacı Kar ise, “Gençler, evliliğe saygı gösterin, ömür boyunca devam edin, boşanmaları sonlandırın” dedi.

52 yıllık evli Ekrem ve Asiye Akpınar çifti ise, “52 yıllık evliyiz. Gençler sözünüze dikkat edin. Boşanmak elinize bir şeyi geçirmez, mesut olun. Türkiye sizden faydalansın. Birbirinizi idare edeceksiniz” diyerek tavsiyede bulundu.

Etkinlik sonunda Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, çiftlere çeşitli hediyeler takdim etti.   İHA

 

 

14 Şubat 2017 - 14:41 'de eklendi ve 3129 kez izlendi.

‘BİR YASTIKTA YARIM ASIRLIK ÇİFTLER’

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde 50 yıl üzeri evli olan çiftler,  ‘Bir yastıkta yarım asırlık çiftler’ etkinliğinde bir araya geldi. İlçe genelinde bulunan 50 yıl üzeri evli olan çiftler, şimdiki çiftlere örnek olmak amaçlı bir araya gelerek birbirlerine gül takdim etti ve sonrasında gençlere mesajlar verdiler. Çiftlere sağlıklı, mutlu, huzurlu ömürler dileyen Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş,  […]

Etiketler :
LÖSEMİ HASTASI ÇOCUKLARLA BİRARADA LÖSEMİ HASTASI ÇOCUKLARLA BİRARADA
KAYABAŞI’NDAKİ CİNAYET AYDINLATILDI KAYABAŞI’NDAKİ CİNAYET AYDINLATILDI
SİKKE KAÇAKÇISI POLİSE YAKALANDI SİKKE KAÇAKÇISI POLİSE YAKALANDI
TRAFİK KAZASI: 3 ÖLÜ, 2 YARALI TRAFİK KAZASI: 3 ÖLÜ, 2 YARALI
BAŞKAN ERKOÇ İFTAR ÇADIRINDA BAŞKAN ERKOÇ İFTAR ÇADIRINDA
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ