Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

DOST ACI SÖYLER AMA DOĞRUYU SÖYLER

AK Parti camiasının önemli kalelerinden biri olan Kahramanmaraş, 17 Şubat 2017 Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı. 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Değişikliği referandumu öncesindeki yurt gezisine Kahramanmaraş’tan ‘Bismillah’ diyerek başlayan Erdoğan, Milli Mücadele’nin ilk kurşununun atıldığı bu kente ne kadar önem verdiğini de böylece ortaya koymuş oldu. Aslında 17 Şubat’ta Reis’i ağırlamanın yanında bir […]

DOST ACI SÖYLER AMA DOĞRUYU SÖYLER
18 Şubat 2017 - 15:07 'de eklendi ve 7175 kez görüntülendi.

AK Parti camiasının önemli kalelerinden biri olan Kahramanmaraş, 17 Şubat 2017 Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı.

16 Nisan’da yapılacak Anayasa Değişikliği referandumu öncesindeki yurt gezisine Kahramanmaraş’tan ‘Bismillah’ diyerek başlayan Erdoğan, Milli Mücadele’nin ilk kurşununun atıldığı bu kente ne kadar önem verdiğini de böylece ortaya koymuş oldu.

Aslında 17 Şubat’ta Reis’i ağırlamanın yanında bir sevinci daha yaşadık. Siyasi gurur kaynaklarımızdan; bu kahraman şehrin yetiştirdiği bir evladı olan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, yurt dışına temaslarda bulunmak üzere giden Başbakan Binali Yıldırım’ın yerine vekâlet ediyordu. Bir başka ifade ile 17 Şubat’ta devletin zirvesi Kahramanmaraş’taydı. Ne mutlu bizlere…

İnşallah, bu birliktelik şehrimize (geciktiğine inandığımız) en iyi yatırım ve hizmetleri getirmeye vesile olur.

Gelelim Müftülük Meydanı’ndaki Toplu Açılış Töreni mitingine.

Saat 14.00’da halka hitap edeceği duyurulan Sayın Cumhurbaşkanımız, Cuma namazı sonrasında Abdülhamidhan Camii karşısındaki bir vatandaşımızın çay davetine icabet edince yaklaşık 1.5 saatlik bir gecikme ile meydana geldi.

Gerek ‘havanın soğukluğu’, gerek bu ‘elde olmayan gecikme’ ve gerekse de canlı yayınlar meydandaki kalabalık sayısını azaltan etkenler oldu. (Başka nedenler de var ama bunları başka bir yazıda irdeleyelim.)

Kutsal topraklardaki umre ziyareti sonrasında geldiği Kahramanmaraş’ta önemli mesajlar veren Reis, bu anayasa değişikliğini kendisi için isteyecek kadar karaktersiz olmadığını söyledi.

‘Çift başlılık’ nedeni ile geçmişte yaşadıkları sıkıntıları anlatan Reis, anayasa değişikliğinin gelecek için hayli önemli olduğunu üzerine basa basa vurgulayarak halktan ‘Evet’ istedi.

Görevimiz gereği halkımızın 16 Nisan’la ilgili görüş ve düşüncelerini sohbetlerde öğrenmeye çalışıyoruz.

Şu ana kadar edindiğimiz intibalar ışığında şu hususları ‘Dost acı söyler ama doğruyu söyler’ misali dile getirmekte fayda görüyoruz.

Öncelikle vurgulamak gerekir ise; 16 Nisan günü yapılacak referandum, ‘çantada keklik’ görünmüyor. Bu nedenle çok çalışılması gerekiyor çok.

İktidarın en büyük kalelerinden Kahramanmaraş eğer böyle ise, Türkiye genelini düşünemiyoruz bile.

7 Haziran seçimlerinden sonra yapılan 1 Kasım seçimlerinde özellikle başta Milliyetçi kanattan giden 2 milyona yakın oy, Ak Parti’ye yeniden tek başına iktidarı getirmişti.

Bu Akkurt oyların büyük bölümü referandumda yine AK Parti lehinde olursa sıkıntı yok ama vermezlerse yandı gülüm keten helva.

Şu anki görünen tabloda ise bu oyların büyük bölümünün ‘Hayır’cı oldukları iddia ediliyor. Bunların adam adama markaja alınarak ikna edilmeleri gerekiyor.

Sahaya baktığımızda ise pek çalışan yok gibi. (Muhtar kardeşim Ramazan Gürbak ile birlikte biz daha çok çalışıyoruz gibi.) Çok çalışılması gerekiyor çooook. AK Partili yöneticiler, herşeyi Tayyip beyden beklememelidirler.

Haaa bu arada; kronikleri hariç olmak üzere ‘Hayırcılar’ dışlanmamalı, adam adama markajla anlatım yoluyla ikna edilerek kazanılmalıdır. Yoksa iş zor gibi…

RTE ve AK Parti’ye düşman olan kronikler hariç olmak üzere; ‘Hayır’ vermeyi düşünenlere ‘Vatan haini’ gibi söylemlerle asla yaklaşılmamalıdır.

mustafa-sirin-Aldığımız duyumlara göre; CHP ve HDP’nin içinde de ‘Evet’ vermeyi düşünenler varmış… Bu nedenle değişiklik paketinin neler kapsadığı halka iyice ve çok iyi anlatılmalıdır. (Kıymetli Şevki Karabekiroğlu hocamın da belirttiği gibi geçmişte zorlamalarla HDP’ye oy vermek zorunda kalan çok sayıda mütedeyyin Kürt vatandaşımız, bu referandumda ‘Evet’ vermeyi planlıyor.)

Kahramanmaraş’tan sonra Elazığ’da konuşan Sayın Reis te bizim söylediklerimizi bir anlamda teyit ediyor: “Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkanların bir kısmı bunun artısını eksisini bilmediği için karşı çıkıyor. Bir kısmı da kendi foyaları ortaya çıkacak diye karşı çıkıyor. Türkiye’de rejim değişmiyor, değişen sadece yönetim sistemidir. Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır. AK Parti, CHP’ye, MHP’ye hatta HDP’ye oy veren kardeşlerime de sesleniyorum. Gelin birlik ve beraberlikle bütünleşin.”

Bir ve iri olarak hep birlikte büyük Türkiye olabilme yolunda çok çalışmak dileği ile kalın sağlıcakla….

 

MUSTAFA NURİ ŞİRİN

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Ramazan Gürbak ;

    Sayın Mustafa Nuri Bey,yazınızda ismimi zikrederek EVET kampanyası için çok çalıştığımı söylemişsiniz.Evet EVET için çok çalışıyorum ancak EVET kampayasına EVET veren herkes çalışıyor.Kaldı ki bu kampanya bir siyasi partinin değil tüm Türkiye mizin geleceğine yön verecek bu zamana kadar sandığa arada bir çıkar odaklı vesayetlerin özellikle askeri vesayetlerin bir daha yaşanmayacağı bir kampanyadır.Milli ve yerli anayasaya EVET.

    18/02/2017 17:03