Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

REFERANDUM İÇİN OY KULLANIYORUZ

Türk Milleti olarak anayasa değişikliğini oylamak için bugün sandığa gidiyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören 18 maddelik Anayasa değişikliği için halk oylaması bugün yapılıyor. Yaklaşık 55 milyon seçmenin sandığa gideceği referandum için oy verme işlemleri, Kahramanmaraş’ın da aralarında bulunduğu bazı illerde sabah saat 07`de başladı ve saat 16’da sona erecek. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararına göre; Adıyaman, […]

REFERANDUM İÇİN OY KULLANIYORUZ
16 Nisan 2017 - 12:26 'de eklendi ve 284 kez görüntülendi.

Türk Milleti olarak anayasa değişikliğini oylamak için bugün sandığa gidiyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören 18 maddelik Anayasa değişikliği için halk oylaması bugün yapılıyor.

guvencYaklaşık 55 milyon seçmenin sandığa gideceği referandum için oy verme işlemleri, Kahramanmaraş’ın da aralarında bulunduğu bazı illerde sabah saat 07`de başladı ve saat 16’da sona erecek.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararına göre; Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, unalBayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis`te oy verme işlemleri saat 07.00 itibariyle başlarken, saat 16.00’da sona erecek.

Diğer illerde ise oy verme saatleri 08.00-17.00 olarak belirlendi. Türkiye genelinde kurulan 167 bin 140 sandıkta 55 milyon 319 bin 222 seçmenin oy kullanması bekleniyor.

Kahramanmaraş’ta ise 389 bin 131’i merkezde olmak üzere 718 bin 874 seçmenin 2 bin 169 sandıkta oy kullanacağı öğrenildi. Bu arada diğer ozdemiryerlerde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da kimlikleri olmayanların oy kullanabilmeleri için nüfusu müdürlükleri mesai yaparak başvuranlara geçici kimlik belgeleri veriyor. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak oyunu memleketi Kahramanmaraş’ta kullandı.

AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, Şehit İdari Ateşe Galip Özmen Meslek Lisesi’nde, İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Yaşar Gölcü İlkokulunda, İl Başkanı Ahmet Özdemir, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda oyunu kullandı.

64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ta oyunu kullandı.(İHA – EDEAJANS)dilipakerkoc

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER