Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

48 BİN KIRTASİYE SETİ VE OKUL ÇANTASI

Öğrencilerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Onikişubat Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile birlikte toplam 4 yılda öğrencilerin eğitimine katkı sağlayarak, toplamda 48 bin adet kırtasiye seti ve okul çantası dağıtmış olacak. Bu yıl 137 okulda 12 bin okul seti dağıtacak olan Onikişubat Belediyesi, Onikişubat genelindeki okullarda 1.sınıfa yeni başlayan öğrencilere, çanta ve kırtasiye yardımında bulunmaya […]

48 BİN KIRTASİYE SETİ VE OKUL ÇANTASI
20 Eylül 2017 - 2:46 'de eklendi ve 577 kez görüntülendi.

Öğrencilerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Onikişubat Belediyesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile birlikte toplam 4 yılda öğrencilerin eğitimine katkı sağlayarak, toplamda 48 bin adet kırtasiye seti ve okul çantası dağıtmış olacak.

kirtasiyeBu yıl 137 okulda 12 bin okul seti dağıtacak olan Onikişubat Belediyesi, Onikişubat genelindeki okullarda 1.sınıfa yeni başlayan öğrencilere, çanta ve kırtasiye yardımında bulunmaya devam ediyor.

Belediye tarafından düzenlenen, “Kitaplar Devletten, Kırtasiye ve Çantalar Onikişubat Belediyemizden” projesiyle ilgili “Kırtasiye ve Çanta Yardımı” programının ilk gününde okulların açılması ile birlikte Molla Gürani ve Sezai Karakoç İlkokulları’nda öğrencilere çanta içerisinde kırtasiye malzemeleri verildi.

mahcicekEğitim-öğretimin ikinci gününde Barboros ve Ayşe Gümüşer İlkokulları’nda düzenlenen programa; Onikişubat Kaymakamı Mustafa Çek, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Ak Parti Onikişubat Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katıldı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ‘çam sakızı çoban armağanı’ diye adlandırdığı kırtasiye paketlerini az da olsa öğrencilere katkıda bulunduğunu bildirirken, bu organizasyon vasıtasıyla eğitime bir nebze de olsa katkı sunabilmenin sevincini yaşadıklarını belirtti.

mahcicek2Başkan Hanefi Mahçiçek, kırtasiye paketlerini öğrencilere kendi elleri ile takdim ederken onlardan çok çalışıp ülkesine yararlı bireyler olmalarını istedi ve şöyle devam etti: “Bu çocuklar bizim sermayemiz, başka sermayemiz yok. Bu sermayeye sahip çıkarsak, bunları iyi muhafaza edersek, bu çocuklar gelecekte ülkeyi yönetecek, onlar sayesinde bu ülke bizlerden çok daha iyi yönetilecektir” dedi.

“BÜTÜN GAYRETİMİZLE ÇALIŞIYORUZ”

Ailelerin, çocuklarının çevresi ve arkadaşlıkları konusunda daha dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunan Başkan Mahçiçek; kirtasiye“Bizlerde, sizlerin çocuklarının daha iyi yetişmesi için bütün gayretimizle çalışacağız. Bizim maddi durumumuz iyi değil çocuklarımızı okutamayız demeyeceğiz, kız erkek ayrımı yapmayacağız, okutacağız” sözleriyle yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına, öğrencilere ve ailelerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Dağıtım programının ilk gününe katılarak bir konuşma yapan Onikişubat Kaymakamı Mustafa Çek; “Çocuklarımızı gençlerimizi iyi yetiştirmemiz lazım. Hem ailede ahlaki, milli, manevi değerler olarak iyi bir eğitim vermemiz, geliştirmemiz hem de okulda bilgi dağarcığı açısından bilgi ve teknolojiye kavuşturmamız lazım. Eğitim-öğretim yılı, demirçocuklarımızın ve gençlerimizin başta kendilerine ve ailelerine olmak üzere ülkelerine ve tüm insanlığa faydalı birer birey olmalarını gerektirecek şekilde faydalı ve hayırlı geçer” ifadelerine yer verirken Başkan Mahçiçek’e teşekkür ederek, öğrencilere başarılar diledi.

İlk ve ikinci gün programlarına katılan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz Kahramanmaraş ili olarak 18 Eylül tarihi itibariyle yaklaşık üç buçuk milyon kitabımızı öğrencilerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Onikişubat Belediyesi’nin de, üç yıldan beri “Kitaplar akkurtmemDevletten, Çanta ve Kırtasiye Onikişubat Belediyesi’nden” diye başladığı yolculuğa hep birlikte devam ediyoruz” dedi. Eğitim anlamında sundukları her projeye destek olup, içerisinde yer aldığı için çalışmalarından dolayı Başkan Hanefi Mahçiçek’e teşekkürlerini arz etti.

OKUL SETİNDE NELER VAR?

15 parçadan oluşan kırtasiye setinin içerisinde; öğrencilerin temel demir1ihtiyaçları olan; kalemler, defterler, boya takımları, okul çantası, silgi, kalemtıraş, abaküs, cetvel, matara, beslenme çantası ve kalemlik bulunuyor. Ayrıca “Kahramanmaraş yeşillensin, ağaçlansın, kalemler çiçek açsın” diye, içerisinde tohum bulunan kalem kısalınca dikildiğinde çiçek veren, “yeşeren kalemleri” de öğrencilere hediye ediliyor. (LÜTFİ YIKAN)mahcicek4demir3onikisubatokul

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER