Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

10 TON DONDURMA HALKA DAĞITILACAK

Kahramanmaraş’ta 22-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek “Uluslararası Dondurma Festivali”nde vatandaşlara yaklaşık 10 ton Maraş dondurması dağıtılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, festivalde dondurmadan Türk Bayrağı yapıp ‘Guinness Rekorlar Kitabı’na gireceklerini belirtti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 22-24 tarihleri arasında düzenleyecekleri “Uluslararası Dondurma Festivali”nde dondurmadan Türk Bayrağı yapıp Guinness Rekorlar Kitabı’na gireceklerini söyledi. Festivalde ayrıca […]

10 TON DONDURMA HALKA DAĞITILACAK
21 Eylül 2017 - 2:00 'de eklendi ve 574 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta 22-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek “Uluslararası Dondurma Festivali”nde vatandaşlara yaklaşık 10 ton Maraş dondurması dağıtılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, festivalde dondurmadan Türk Bayrağı yapıp ‘Guinness Rekorlar Kitabı’na gireceklerini belirtti.

erkocdondurma3Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 22-24 tarihleri arasında düzenleyecekleri “Uluslararası Dondurma Festivali”nde dondurmadan Türk Bayrağı yapıp Guinness Rekorlar Kitabı’na gireceklerini söyledi. Festivalde ayrıca 10 ton dondurma dağıtılacağı belirtildi.

Başkan Erkoç, festivalle ilgili olarak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanı Cevdet Kabakçı’nın da katıldığı basın toplantısında, Trabzon Bulvarı’nda düzenlenecek “Uluslararası Dondurma Festivali’ne, dünyanın farklı ülkelerinden de katılımlar olacağını, yerli ve yabancı sanatçıların konserler vereceğini belirtti.

erkocdondurma2Dünyada şehir adıyla anılan iki dondurma olduğunu, bunlardan birinin Maraş dondurması, diğerinin Roma dondurması olduğunu söyleyen Başkan Erkoç, “Dünyada insanlar tarafından akredite edilmiş bir ürün Maraş dondurması. Maraş dondurması, 100’den fazla ülkede tüketilmekte, 100’den fazla ülkeye ihraç edilen Türkiye’mizin gururu. Gıda alanında da bu kadar ülkeye ihraç edilen dondurma dışında herhalde başka bir ürünümüz yok. Yani en önemli ürünlerimizden bir tanesi Maraş dondurmasıdır” dedi.

Türkiye’de şu anda dondurma tüketiminin çok düşük olduğunu vurgulayan Erkoç, “Bizim tahminlerimiz yüzde 10’lar civarında, yani bunu çok hızlı bir şekilde Türkiyemizin dondurma tüketiminin en az yarısını karşılayabilecek hale getirmemiz lazım. Bu ürünü yeterince sirintanıtmalı, destek olmalı ve her türlü gayret ve çabayı sergilemeliyiz. Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için Türkiye temsilcisini de çağırdık. Dondurmadan büyük bir Türk Bayrağı yapacağız” dedi.

İlki düzenlenecek Uluslararası Dondurma Festivali’nde vatandaşlara yaklaşık 10 ton dondurma dağıtılacağı belirtildi. İHA

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER