Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

KTB’DE BALSUYU YENİDEN ADAY

Kahramanmaraş Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, yeniden aday olduğunu açıkladı. Balsuyu, Borsa binasında düzenlediği basın toplantısında, göreve geldiği günden bu yana Kahramanmaraş adına önemli projelere imza atıldığını belirterek; “Bugüne kadar, ilgili bakanlıkla pamuk ürününün ekim alanının arttırılması, bunun yanı sıra ülkenin şuan ki tekstil sektörünün ihtiyacı olan 1,5 milyon tonun tamamının ülkemizden temin […]

KTB’DE BALSUYU YENİDEN ADAY
22 Eylül 2017 - 1:39 'de eklendi ve 389 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, yeniden aday olduğunu açıkladı.

balsuyu2Balsuyu, Borsa binasında düzenlediği basın toplantısında, göreve geldiği günden bu yana Kahramanmaraş adına önemli projelere imza atıldığını belirterek; “Bugüne kadar, ilgili bakanlıkla pamuk ürününün ekim alanının arttırılması, bunun yanı sıra ülkenin şuan ki tekstil sektörünün ihtiyacı olan 1,5 milyon tonun tamamının ülkemizden temin edilmesi için çok gayretler sarf ettim. Benim bu çalışmalarım göz arda edilmedi Ulusal Pamuk Konseyi’nin ikinci başkanlığına getirildim. Orda da faaliyetlerimiz devam ediyor. İnşallah bu yıl, pamukta son 20 yılın en yüksek verimine ulaşacağız. Demek ki gayretlerimiz bir yerlere ulaştı, bir şeyler yapılıyor. Çiftçimiz pamuk üretiminde büyük gelişme gösterdi, elyaf kalitesi olarak dünyada ikinciyiz” dedi.

balsuyu10Ahmet Duran Balsuyu, 1 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olağan genel kurulda yeniden aday olduğunu açıkladı.

‘GAYRETLERİMİZ DEVAM EDİYOR’

Kahramanmaraş’ın yöresel ürünlerini tüm Türkiye’ye tanıtmak için büyük bir gayret içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Balsuyu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Göreve başladığımdan bu güne kadar ki süreçte şehrimize faydalı faaliyetler sürdürmek için gayretler çalıştık. Mümkün olduğu kadar üyelerimizin sıkıntılarının, şikâyetlerinin olup olmadığını dinledik ve hiçbirinin şikâyetlerinin olmadığını, hizmetlerini severek yaptığını gördük. Bu süre içerisinde yine Kahramanmaraş tarhanasının tescilini yaptırdık, bunda çok büyük payımız var. Yine odalar birliğinde her yapılan kongrelerde oraya stant açıyoruz ve Kahramanmaraş’ın ürünlerini tanıtıyoruz, tarhanamızı, biberimizi, dondurmamızı, çöreğimizi, fıstık ezmemizi, yani yöresel ürünlerimizi tanıtıyoruz. Bu yönden ülke ekonomisine katkıda bulunmak için gayret ediyoruz. Diğer taraftan laboratuvar hizmetlerimiz devam ediyor. Pamuk balsuyu7laboratuvarı, mısır, buğday, biber, süt ve süt ürünleri laboratuvarı, bunlar devam ediyor. Önümüzde ki günler de, Avrupa birliği projesiyle, Laboratuvarımızı daha da zengin hale getireceğiz. Bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Zeytinyağı ve tereyağı laboratuvarını kurarak bu yöndeki çalışmalarımızı daha da zenginleştireceğiz. Ben göreve başladığım günden bugüne kadar Bakanlığımızla, pamuk ürününün ekim alanının arttırılması, bunun yanı sıra, şuan Ülkemizin şuan ki tekstil sektörünün ihtiyacı olan bir buçuk milyon tonun tamamının ülkemiz de karşılanması için çok gayretler sarf ettim. Tarım bakanlığında bu doğrultuda dosyalarım da mevcut. Benim bu gayretlerim göz ardı edilmedi ve Ulusal Pamuk balsuyu11konseyinin ikinci başkanlığına getirildim ve orada da faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu yıl 2017 yılında, son 20 yılın en yüksek üretimine kavuşacağız, bunu ümit ediyoruz. Bizim altyapımız zaten şuan bir buçuk milyon ton pamuğu yetiştirmeye müsait. Çiftçimiz pamuk alanında iyi bir gelişme gösterdi ve pamuğun Elyaf kalitesi olarak dünya da ikinci sıradayız. Dolayısı ile pamuk, tabiatıyla bir dünya ürünüdür. İlk etapta ihtiyacımız olan bir buçuk milyon ton pamuğu üretirsek, ülkemizin tekstil sektörü 27-28 milyar dolar olan ihracatını 50 milyar dolara kadar çıkartır. Benim bütün gayretim, Türk Tekstil Sanayinin ihtiyacı olan pamuğun, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sınırları içerisindeki arazilerde, çiftçimizin gayretleri ile üretilmesi arzusu içerisindeyiz. Bunun dışındaki gayretlerimiz de devam ediyor ve devam edecek.” (İHA- Manşet – Edeajans)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER