Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

“HİCRİ YILBAŞIMIZ KUTLU OLSUN”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Hicri Yılbaşının 1439. yıl dönümü dolayısıyla Tüm İslam âleminin ‘Hicri Yılbaşını ve Muharrem Ayını’ kutladı. Hicretin önemine dikkat çeken Başkan Mahçiçek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İnsanlığa barış, huzur ve mutluluk sunmak üzere gönderilmiş olan yüce dinimiz İslam’ı tebliğle görevlendirilen sevgili peygamberimiz ve Ona inananlar Mekke’de zulme, haksızlığa, hakarete, baskıya […]

“HİCRİ YILBAŞIMIZ KUTLU OLSUN”
22 Eylül 2017 - 2:46 'de eklendi ve 193 kez görüntülendi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Hicri Yılbaşının 1439. yıl dönümü dolayısıyla Tüm İslam âleminin ‘Hicri Yılbaşını ve Muharrem Ayını’ kutladı.

mahcicekhicri17Hicretin önemine dikkat çeken Başkan Mahçiçek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İnsanlığa barış, huzur ve mutluluk sunmak üzere gönderilmiş olan yüce dinimiz İslam’ı tebliğle görevlendirilen sevgili peygamberimiz ve Ona inananlar Mekke’de zulme, haksızlığa, hakarete, baskıya ve işkenceye maruz kalmışlardı.

Peygamber Efendimizin Medine’ye hicretinin 1439. yıl dönümüdür. İslam tarihinde ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in hayatındaki en önemli olaylardan biri hiç şüphesiz hicret olayıdır. Asrın getirdiği sıkıntı ve problemlerle kararan kalplerimizi, hicretle başlayan ve yeşeren insani ve İslami değerlerle yeniden ihya edelim. Peygamberimiz (S.A.V)’in ‘ Hakiki muhacir, Allah’ın yasakladığı mahcicekşeylerden kaçan, onları terk eden kimsedir.” hadisini hatırlayarak gerçek hicretin; tüm haramlardan uzaklaşarak sevgi ve ibadetle bütünleşen samimi ve şuurlu bir kullukta olduğunu unutmayalım.

Kardeşlik ve dostluk duygularının güçlenmesine bu mübarek günlerde toplum olarak daha da çok ihtiyacımız var. Bu mübarek günlerin İslam âlemine ve insanlığa barış, kardeşlik ve dayanışma duygusu getirerek, ülkemizde huzur, birlik ve beraberliğe vesile olmasını Yüce Allah’tan, niyaz ediyorum.” (WWW.EDEAJANS.COM)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER