Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

TÜRKOĞLU YERLEŞKESİNİ ZİYARET ETTİ

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Türkoğlu ilçesini ziyaret etti. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ve protokol üyeleriyle KSÜ Türkoğlu Yerleşkesini de gezen Rektör Deveci, yürütülen çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Rektör Deveci, ilk olarak Türkoğlu Kaymakamlığı, Türkoğlu Belediyesi ve Türkoğlu Avasım Geleneksel Okçuluk Derneği tarafından yapımı tamamlanan yeni binasına, 2017-2018 […]

TÜRKOĞLU YERLEŞKESİNİ ZİYARET ETTİ
27 Eylül 2017 - 2:50 'de eklendi ve 346 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Türkoğlu ilçesini ziyaret etti. Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ve protokol üyeleriyle KSÜ Türkoğlu Yerleşkesini de gezen Rektör Deveci, yürütülen çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

deveci2Rektör Deveci, ilk olarak Türkoğlu Kaymakamlığı, Türkoğlu Belediyesi ve Türkoğlu Avasım Geleneksel Okçuluk Derneği tarafından yapımı tamamlanan yeni binasına, 2017-2018 akademik yılında taşınan Türkoğlu Meslek Yüksek Okulunu ziyaret etti. Türkoğlu Meslek Yüksekokulu binasında incelemelerde bulunan Rektör Deveci, binanın tamamlanmasında büyük emekleri olan Türkoğlu eski Kaymakamı Serdar Kartal ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş başta olmak üzere Türkoğlu halkına teşekkürlerini ifade etti.

Derslikleri gezen ve öğrencilerle sohbet eden Rektör Deveci, deveci3öğrencilerin talep ve isteklerini dinledi. Türkoğlu Meslek Yüksekokulu öğrencileri kendilerine yeni ve modern bir bina kazandıran Rektör Deveci’ye teşekkürlerini sundular.

Rektör Deveci ve beraberindekiler, Türkoğlu’nda bu yıl Türkoğlu Meslek Yüksekokulu eski binasında eğitim vermeye başlayan İlahiyat Fakültesi Arapça İlahiyat Programını da ziyaret etti. Burada öğrencilerle sohbet eden Rektör Deveci Arapça İlahiyat Programının çok yakında kendi binasına kavuşacağının müjdesini verdi.

deveci6Rektör Deveci’nin bir diğer adresi ise inşaatı devam eden İlahiyat Fakültesi Arapça İlahiyat Programı binası oldu. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Rektör Deveci, yetkililerden bilgi aldı.

Türkoğlu ziyareti kapsamında Rektör Deveci’nin son durağı ise KSÜ ile önemli projeler gerçekleştirerek eğitime büyük destek veren Türkoğlu Belediye Başkanlığı oldu. Belediye Başkanı Osman Okumuş’a eğitime verdiği destek için teşekkür eden Rektör Deveci; “Bu kadar çalışkan bir deveci8yerel yönetim ile ortak çalışmalar yapmak hem işlerimizi hızlandırmakta hem de yapılan yatırımların kalitesini artırmaktadır. Yapılan ortak projeler hem Türkoğlu’nu hem de üniversitemizi daha iyi noktalara taşıyacaktır. Türkoğlu ile yürüttüğümüz projeler, üniversite şehir bütünleşmesi açısından önemli bir örnek teşkil etmektedir.” diye konuştu.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Rektör Deveci’ye Türkoğlu’na verdiği deveci9desteklerden dolayı teşekkür etti.

Başkan Okumuş; “Değerli Rektörümüzle birlikte son iki yılda buranın açılması için özverili bir şekilde çalıştık. Geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle ilçemizde şuan için yaklaşık 250 öğrenci eğitim öğretime başladı. Belediye hizmetlerinin yanı sıra bu tür eğitim yuvalarının ilçemize kazandırılması için değerli iş adamlarımızla, tayini çıkan değerli kaymakamımızla beraber yapımını biz üstlenmiştik. Rektör Deveci’ye ilçemize verdiği önemden dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. (WWW.EDEAJANS.COM)deveci11deveci10

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER