Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

ONİKİŞUBAT’TAN BİR İLK DAHA…

Onikişubat Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip “Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nun” açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, proje hakkında şu bilgileri verdi: “Spor yapalım sağlıklı kalalım diye kafamızda bir proje vardı ama Kahramanmaraş’ın coğrafi şartlarından dolayı böyle uzun bir alanda, temiz havada, spor ve yürüyüş yapılabilecek alanı oluşturmak […]

ONİKİŞUBAT’TAN BİR İLK DAHA…
30 Eylül 2017 - 22:56 'de eklendi ve 505 kez görüntülendi.

Onikişubat Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip “Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nun” açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

onikisubat2Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, proje hakkında şu bilgileri verdi: “Spor yapalım sağlıklı kalalım diye kafamızda bir proje vardı ama Kahramanmaraş’ın coğrafi şartlarından dolayı böyle uzun bir alanda, temiz havada, spor ve yürüyüş yapılabilecek alanı oluşturmak çok kolay değildi. Bizde yoğun çalışma içerisine girerek bu alanı oluşturduk ve Projemizi yaklaşık 6-7 ay içerisinde bitirdik. Yapımında çok ciddi malzemeler kullandık. Bisikletlerimizi özel olarak tasarlattık. Tesisimizin içerisini donanımlı bir hale getirdik. Bundan sonra vatandaşlarımız burada çok rahatlıkla spor faaliyetlerini gerçekleştirebilecek. Aynı zamanda da buraya gelen vatandaşlarımız araçlarını çok rahatlıkla park edebilecekler. Avşar Mahallesi Batı onikisubat3Çevreyolunda bulunan 67405 m² alan üzerine, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversite’sinin güneyi boyunca uzanan DSİ Kılavuzlu Suluma Kanalı’nın kuzey hattı boyunca kesintisiz 9 km uzunluğunda bisiklet ve yürüyüş yolu olacak şekilde hazırlandı. Vatandaşların aktivitelerini yapabilecekleri, 9 km yol boyunca; 6 noktada farklı kondüsyon alanları, yürüyüş alanları ve 720 adet bisiklet otoparkı, 240 araçlık otopark,1976 m²  model uçak pisti alanı olup, 560 m² de ise kafeteryalar mevcuttur. Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip “Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nu Kahramanmaraş halkının hizmetine sunmaktan mutluyuz. Bu arada onikisubat4Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi Güngören Köyü yakınlarında güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 2 askerimiz ve 2 korucumuz şehit olmuştur. Milletimizin başı sağ olsun, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Şehit ve yaralılarımızın olmasından dolayı saat 18:00’da düzenlenecek olan Uğur Işılak konseri iptal edilmiştir. Bu tesisimiz Kahramanmaraşımıza hayırlı olsun.”

Bakan Fakıbaba ve Ünal ile diğer davetlilerin böylesine kapsamlı bir tesisi kente kazandırmasından dolayı Başkan Mahçiçek’e tebriklerini iletmelerinin ardından bisikletlerle mini tur yapıldı.

onikisubat5Törene; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Çek, Ak Parti Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu ve M. İlker Çitil, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir ve vatandaşlar katıldı. (LÜTFİ YIKAN)onikisubat7onikisubat6

onikisubat8 onikisubat9 onikisubat10 onikisubat11

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER