Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

‘MUHTARLAR ÖNEMLİ BİR MAKAMDA’

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “19 Ekim Muhtarlar Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Mahçiçek, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi icra etmektedir. […]

‘MUHTARLAR ÖNEMLİ BİR MAKAMDA’
19 Ekim 2017 - 11:13 'de eklendi ve 196 kez görüntülendi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “19 Ekim Muhtarlar Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Mahçiçek, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi icra etmektedir.

Devletin, vatandaşa dokunan sıcak eli ve vatandaşın ilk kapısı olan Muhtarlarımızın, demokrasinin temelini oluşturduğu aşikârdır. Muhtar, mahallesinin milletvekilidir, belediye başkanıdır, hatta cumhurbaşkanıdır. Yakın mesai arkadaşlarımız olarak gördüğümüz muhtarlarımız, fedakârca görevlerini yerine getirerek bizim mahallelerdeki gözümüzdür.

Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak her zaman halkımızın yanında ve hizmetindedir. Vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Muhtarlarımız da bu önemli görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler.

Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, vatan ve millet aşkıyla hizmet eden tüm muhtarlarımızın ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’nü’ kutluyor, özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” (WWW.EDEAJANS.COM)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER