Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

‘O’ MAHALLELERDE YAŞAYANLARA DESTEK

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, orman mahallelerinde yaşayan vatandaşların sosyal ve ekonomik kalkınmalarını sağlamak için destek vermeye devam ediyor. Bakanlık tarafından orman mahallelerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler, ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce bu projelerin devam ettiği Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü sınırlarındaki 4 […]

‘O’ MAHALLELERDE YAŞAYANLARA DESTEK
01 Kasım 2017 - 12:35 'de eklendi ve 365 kez görüntülendi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, orman mahallelerinde yaşayan vatandaşların sosyal ve ekonomik kalkınmalarını sağlamak için destek vermeye devam ediyor.

eroglu3Bakanlık tarafından orman mahallelerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler, ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce bu projelerin devam ettiği Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü sınırlarındaki 4 ildeki orman mahallelerinde yaşayan vatandaşlara yılın başından bu yana 11 milyon 200 bin TL kredi desteği verildi.

Kullandırılan Kredinin Yüzde 20si Hibe Ediliyor

Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay ve Kilis illerinde verdiği kredi desteği miktarını yılsonuna kadar 14 milyon TL’ye tamamlayacak. Manda yetiştiriciliği, süt sığırcılığı, süt koyunculuğu, fenni arıcılık, sumak yetiştiriciliği, güneş enerjisi ve dam örtülüğü alanlarında kullandırılan kredi desteğinin yüzde 20’si hibe gerisi ise faizsiz olarak veriliyor.

“Bölgelere Göre Farklı Projeleri Uygulamaya Koyuyoruz”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman mahallelerini yerinde kalkındırmak gayesiyle birtakım projeler geliştirdiklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Orman mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın kalkınmasına destek vermek için bölgelere göre farklı farklı projeleri uygulamaya koyuyoruz ve kendilerine yüzde 20’si hibe olmak üzere krediler veriyoruz. Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay ve Kilis illerimizde yılsonuna kadar toplam 14 milyon TL kredi desteği vermiş olacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da orman mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımızı desteklemeye devam edeceğiz.” (WWW.EDEAJANS.COM)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER