Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

VEKİLLERİMİZDEN ‘İNCE’ TEPKİ

AK Partili Dilipak: “İnsanı kılık-kıyafeti ile yargılamak ve ötekileştirmek CHP’nin düşünce yapısının dışa vurumudur”  AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, “İnsanı kılık-kıyafeti ile yargılamak ve ötekileştirmek, küçümsemek, CHP’nin geleneksel zihniyetinin düşünce yapısının dışa vurumudur” dedi. TBMM’de beraberinde Ak Parti Kahramanmaraş milletvekillerinin 4’ü birlikte basın toplantısı düzenleyen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, CHP […]

VEKİLLERİMİZDEN ‘İNCE’ TEPKİ
14 Kasım 2017 - 1:01 'de eklendi ve 271 kez görüntülendi.

AK Partili Dilipak: “İnsanı kılık-kıyafeti ile yargılamak ve ötekileştirmek CHP’nin düşünce yapısının dışa vurumudur” 

dilipak1AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, “İnsanı kılık-kıyafeti ile yargılamak ve ötekileştirmek, küçümsemek, CHP’nin geleneksel zihniyetinin düşünce yapısının dışa vurumudur” dedi.

TBMM’de beraberinde Ak Parti Kahramanmaraş milletvekillerinin 4’ü birlikte basın toplantısı düzenleyen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi sosyal medya hesabındaki  “Maraş dondurmacısı kılıklı” sözleri için eleştirdi.

Dilipak, Kahramanmaraş  milletvekilleri olarak İnce’yi kınadıklarını belirterek, “Ege’de efe kıyafeti, Orta Anadolu’da seymen kıyafeti, Karadeniz’de keşan, peştamal ve ihram, Güneydoğu’da poşu, Trakya’da bindallı, pantol, serace, Erzurum’da zığva, Kahramanmaraş’ta çete kıyafeti giyilir. Bunları bilmeyenden siyasetçi mi olur? Bunları bilmeyenden milletvekili mi olur? Bunları bilmeyenden lider mi olur? İnsanı kılık-kıyafeti ile yargılamak ve ötekileştirmek, küçümsemek, CHP’nin geleneksel zihniyetinin düşünce yapısının dışa vurumudur” dedi.

Dilipak, milletin örfüne, adetine ve geleneklerine bağlılığının CHP’yi neden rahatsız ettiğini sorarak, “Kahramanmaraşlı dondurmacı dondurmasını satarken, kurtuluş mücadelesini canlı tutmak için o ruhla dondurmasını satar ve herkes çete elbisesi giymiş bu kişileri sever, saygı incemesajduyar” ifadelerini kullandı.

CHP’li Muharrem İnce’nin  Twitter hesabında, 10 Kasım tarihinde attığı paylaştığı; “Kimsenin Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ü kaçırdığı yok!. Bilakis geçte olsa doğruyu görmeden memnunuz. Ayyaş demekten vazgeç, Anıtkabir’de Ata’nın huzurunda sap gibi durma sözlerin için özür dile.  Atatürk düşmanı Maraş dondurmacısı kılıklı zavallılardan uzak dur yeter.” şeklinde sözler kamuoyunda tepki oluşturmuştu. İHA – EDEAJANS

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER