Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

DANSLA SAVUNMAYI ÖĞRENİYORLAR

Kahramanmaraş’ta görevli polis memuru Ümit Sarıkaya, yıllardır yaptığı Brezilya savunma ve dans sanatı ‘capoeira’yı gençlere öğretiyor. Sarıkaya, gençlerle birlikte bu sporu yaparak onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefliyor. Toplum Destekli Polislik Şube’de görevli polis memuru Ümit Sarıkaya, haftanın 2 günü Batıpark Spor Salonu’nda mesai saatleri dışında yaklaşık 20 gençle bir araya gelerek onlara gönüllü capoeira […]

DANSLA SAVUNMAYI ÖĞRENİYORLAR
25 Aralık 2017 - 13:01 'de eklendi ve 494 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta görevli polis memuru Ümit Sarıkaya, yıllardır yaptığı Brezilya savunma ve dans sanatı ‘capoeira’yı gençlere öğretiyor. Sarıkaya, gençlerle birlikte bu sporu yaparak onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefliyor.

DANS EDEREK KENDİLERİNİ SAVUNMAYI ÖĞRENİYORLAR KAHRAMANMARAŞ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NDE GÖREVLİ POLİS MEMURU ÜMİT SARIKAYA, GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUMAK ADINA ONLARA BREZİLYAToplum Destekli Polislik Şube’de görevli polis memuru Ümit Sarıkaya, haftanın 2 günü Batıpark Spor Salonu’nda mesai saatleri dışında yaklaşık 20 gençle bir araya gelerek onlara gönüllü capoeira eğitimi veriyor. Amacının gençleri topluma faydalı bireyler haline getirmek ve onları kötülüklerden korumak olduğunu söyleyen Sarıkaya, “Biz toplum destekli polisler olarak eğitim çağındaki çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklara karşı etkin faaliyetler yürütüyoruz. Toplumda sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek polis halk ilişkisini geliştiriyoruz. Yapmış olduğumuz sporumuzun ismi capoeira. Brezilya savunma sanatıdır yapmış olduğumuz spor. Dans, müzik ve savunma hareketlerinden oluşan gençlerle birlikte hem müzik çalarak, hem eğleniyor hem de sosyalleşerek stres atarak topluma faydalı gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Capoeira eğitimi alarak kültürel ve sosyal anlamda geliştiğini söyleyen ve ekibin tek bayan sporcusu üniversite öğrencisi Ayşe Çakın, “Burada çok eğleniyorum. Hocamızın polis olması nedeniyle ailem beni güvenerek gönderiyor buraya” diye konuştu.

DANS EDEREK KENDİLERİNİ SAVUNMAYI ÖĞRENİYORLAR KAHRAMANMARAŞ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NDE GÖREVLİ POLİS MEMURU ÜMİT SARIKAYA, GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUMAK ADINA ONLARA BREZİLYABrezilya’da yaşayan Afrika asıllı kölelerin kendilerini savunmak için geliştirdikleri bu saldırı kökenli spor bugün, Brezilya başta olmak üzere dünyanın 48 ülkesinde resmi olarak yapılıyor. Estetik görünümü ve katı formlara sahip olmayışı capoeirayı diğer savunma sanatlarından da ayırıyor. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER