Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

ALİ KÖFTE YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Kahramanmaraş Kunduracılar Odası Başkanlığına yeniden seçilen Ali Köfte’yi dostları da bu mutlu gününde yalnız bırakmadı. Rakibine 74 oy fark atarak güven tazeleyen Ali Köfte, kendisi ile yönetimine gösterilen destek ve güvene teşekkür ederek; “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da esnaflarımızın sıkıntılarına çözüm bulma noktasında çalışmaya gayretle devam edeceğiz. Kongremize gösterilen ilgi için tüm meslektaşlarımıza […]

ALİ KÖFTE YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ
06 Ocak 2018 - 19:53 'de eklendi ve 372 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Kunduracılar Odası Başkanlığına yeniden seçilen Ali Köfte’yi dostları da bu mutlu gününde yalnız bırakmadı. Rakibine 74 oy fark atarak güven tazeleyen Ali Köfte, kendisi ile yönetimine gösterilen destek ve güvene teşekkür ederek; “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da esnaflarımızın sıkıntılarına çözüm bulma noktasında çalışmaya gayretle devam edeceğiz. Kongremize gösterilen ilgi için tüm meslektaşlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ederiz.” diye konuştu.

gecgilozsoyKahramanmaraş Kunduracılar Odası’nın genel kurul toplantısı iki adaylı olarak gerçekleştirildi. Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KMESOB) Konferans Salonu’ndaki kongrede Divan Başkanlığını Mehmet Geçgil, Divan Başkan Yardımcılığını Şeref Özsoy yaparken, kâtip üyelikleri de Ahmet Yaşar Türkoğlu, Hacı Ahmet Denizdolduran ve Mehmet Ejderha yürüttü.

“ESNAFIMIZ EN GÜZELİNE LAYIK”

Bir dönemdir oda başkanlığını gayretli şekilde yürüten ve yeniden aday koftealiolan Ali Köfte, kongrede yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Sayın Divan, kıymetli misafirler ve çok değerli genel kurul üyelerimiz. Kunduracı esnaflarımız, hepiniz hoş geldiniz. Kahramanmaraş’ın en eski iş merkezinden biri olan Selçuk sitesinde zemin katta küçük metre karelerde, havalandırma imkânı bulunmayan sağlıksız koşullarda faaliyet gösteren esnafımızı, Şazibey mahallesinde bulunan Ayakkabıcılar sitesine taşıdık. Sitede 55 adet işyeri bulunmakta, iki katlı iş yerinde esnafımızın hem imalathane hem Showroom imkânlarına kavuşturduk. Yapılan çalıştaylarda sektörün tanıtımında katkılarda bulundum. Odamızın işlerini mevzuata ve genel kurul kararına uygun olarak yürüttüm, ben ve ekibim görevlerimizi layıkıyla yerine getirmeye kunduraci1çalıştık. Kongremizin esnafımıza ve Kahramanmaraş halkına hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan dilerim.”

192 adaylı odanın kongresi için aday olan diğer isim Murat Kiraz ise şöyle konuştu: “Odamızın yaşamasına vesile olan müşterisi, velinimeti saygıdeğer esnaf ve sanatkâr kardeşlerim. Küçük esnafımız küçülmeye hatta kapanmaya gitmiştir. Selçuk Sitesinde iken 50 ve üzeri iş yeri var iken şu anki yeni siteye göç edildiği tarih itibariyle 34 iş yeri hayatta kalmış ve bir çoğu da kapatmaya karşı direnmektedir. Bu direniş nereye kirazmuratkadardır. Özellikle ayakkabı mağaza sahipleri ve güzide tamircileri, sizler benim gönüldaşlarımsınız, seçimden seçime hatırlanarak ihmal edildiğinizi ve ilgisizliğe terk edildiğinizi biliyorum. Bu ihmallere bir son verip sizlerin her daim yanınızda olacağımı canı gönülden bilmenizi isterim. Bu duygu ve düşüncelerimizle yapacağımız Kunduracılar odamızın genel kurulu esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlar ve faydalar getirmesini diliyor, genel kurulumuza teşriflerinizden dolayı hepinizi saygı ile selamlıyor, sizleri Cenab-ı Allaha emanet ediyorum.”

RAKİBİNİ İKİYE KATLAYARAK YENİDEN SEÇİLDİ

kunduraci4Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından iki adaylı olarak seçimlere geçildi. Aldığı 130 oyla yeniden başkan seçilen Ali Köfte, oda başkanlığına seçilirken, 74 oy fark attığı diğer aday Murat Kiraz ise 56 oyda kaldı.

Ali Köfte, kendisi ile yönetimine gösterilen destek ve güvene teşekkür ederek; “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da esnaflarımızın sıkıntılarına çözüm bulma noktasında çalışmaya gayretle devam edeceğiz. Kongremize gösterilen ilgi için tüm meslektaşlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

kunduraci2YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER: Ali Köfte (Başkan), Mehmet Eğerci, Yusuf Yavşan, Hanifi Akbolat, Fatih Çetin, Mehmet Mert, Kadir Bayraktar.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER: H. Ahmet Denizdolduran, Mehmet Kaya, Ahmet Bayazıt, İsa Karataş, İsa Alyas, Bayram Bayır, Harun Doğan.

DENETİM KURULU ASİL ÜYELER: Ayhan Kasapkaraoğlan, Cafer demirimirzeSarıyıldız, Maşallah Çınarlıdere.

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER: Halit Doğan, Ramazan Güdük, Mehmet Baykuş.

Güven tazeleyerek yeniden Başkan seçilen Ali Köfte ve yeni yönetimini tebrik eder; görevlerinde başarılar dileriz. (FOTOĞRAFLAR: LÜTFİ YIKAN)kunduraciek5kayaali

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER