Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

‘YILDA SADECE BİR GÜN HATIRLANMAMALI’

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Başkanı Arslan Deveboynu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Deveboynu mesajında, “Gazetecilerimiz her gün fedakârca çalışıyorlar. Dolayısıyla Gazeteci sadece 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde değil her zaman desteklenmeli ve hatırlanmalıdır” dedi. “Gelişen teknolojiye bağlı olarak gazetecilik artık yazılı, görsel, internet ve radyo yani sesli olmak […]

‘YILDA SADECE BİR GÜN HATIRLANMAMALI’
10 Ocak 2018 - 23:44 'de eklendi ve 226 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Başkanı Arslan Deveboynu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Deveboynu mesajında, “Gazetecilerimiz her gün fedakârca çalışıyorlar. Dolayısıyla Gazeteci sadece 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde değil her zaman desteklenmeli ve hatırlanmalıdır” dedi.

“Gelişen teknolojiye bağlı olarak gazetecilik artık yazılı, görsel, internet ve radyo yani sesli olmak üzere 4 koldan oluşuyor” diyen Başkan Deveboynu, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Şu anda Kahramanmaraş’ta da bu 4 kol çeşitli basın kuruluşları tarafından çok iyi bir şekilde kullanılıyor. Yani yazılı basın ve interneti ile güçlü bir basın camiası var. Görsel basın olarak çok iyi bir televizyonu kanalı var. Bunların bir araya gelmesi Kahramanmaraş’ın güçlü olmasını sağlar. Dolayısıyla basın camiasının bir araya gelmesi gerekiyor. Bir araya gelmediğinde güçlülük olmuyor. Basının bir ve beraber olması lazım. Kentimizde birçok iş adamımız var. Bu iş adamlarımız yeri geldiği zaman basın bültenini gönderiyor ve yaptığı işleri medya aracılığı ile anlatmak istiyor. İş adamlarımız yeri geldiği zaman kent dışından gelen ulusal televizyon temsilciliğine destek veriyorlar ama Kahramanmaraş’ta ki bu işi hakkıyla yapan yerel medyaya destek vermiyorlar. Bir abone olmaktan dahi kaçınıyorlar. Ama geçmiş yıllara baktığımız zaman iş adamlarımız bir gazeteye 100 adet abone olmuşlar. Kentte ki kişiler bir basın açıklaması yapacağı zaman gazetecileri çağıyor ve “Bir basın açıklaması yapacağım gelir misiniz?” diyor. Eğer gazeteci o toplantıya gitmezse bu kez, “Gazeteciler bizim toplantımıza gelmedi” diyorlar. Gazeteci sizin toplantınıza neden gelmeli? Sen bu gazetecinin hayatını bu işle idame ettirdiğini biliyor musun? Sonuçta gazeteci hayatını bu iş sayesinde idame ettiriyor. İş adamları, dernekler ve odalar gazetecileri desteklemeli. Gazeteci sadece 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde değil her zaman desteklenmeli ve hatırlanmalıdır. Gazetecilerimiz her gün fedakârca çalışıyorlar. Dolayısıyla bizim için yalnızca 10 Ocak’ta değil her gün Çalışan Gazeteciler Günü’dür. Ben Kahramanmaraş’ta bir yıldır Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Başkanlığı yapıyorum ama maalesef bunu göremedim.”

“ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞUNU YAPIYORUZ”

Başkan Deveboynu, “ Kahramanmaraş’ta yerel gazeteciler olarak üzerimize düşen görev anlayışı ve sorumluluk bilinciyle hukukun ve evrensel standartlardan sapmadan, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmeden, doğru haber yapma, tarafsızlık ve özel hayata saygıya dikkat ederek görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm basın çalışanlarının günlerini kutluyorum” ifadelerini kullandı. (WWW.EDEAJANS.COM)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER