Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

İŞADAMI’NDAN KASKİ’YE VERYANSIN

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Zirve Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpasatan; “Sanayici ve yatırımcı bir şirket olarak istihdamı arttırma yolunda biz ülkemiz için elimizden geleni yaparken maalesef yerel yönetimlerden gerekli desteği alamıyoruz” dedi. Kahramanmaraş’ta dün yaşanan sağanak yağmur nedeniyle Kayseri Karayolu üzerinde bulunan Zirve Tekstil’i su bastı. Fabrika ana binasının yola yakın olması ve yol seviyesinden […]

İŞADAMI’NDAN KASKİ’YE VERYANSIN
20 Ocak 2018 - 1:11 'de eklendi ve 434 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Zirve Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arpasatan; “Sanayici ve yatırımcı bir şirket olarak istihdamı arttırma yolunda biz ülkemiz için elimizden geleni yaparken maalesef yerel yönetimlerden gerekli desteği alamıyoruz” dedi.

arpasatanKahramanmaraş’ta dün yaşanan sağanak yağmur nedeniyle Kayseri Karayolu üzerinde bulunan Zirve Tekstil’i su bastı. Fabrika ana binasının yola yakın olması ve yol seviyesinden alçak olmasından dolayı yağan yağmurun oluşturduğu sel sularının fabrika içerisine dolması enerji hatlarına zarar verirken çalışan personelleri de tehlikeye atıyor. Yaşanan bu duruma tepki gösteren Zirve Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda KASİD Başkanı da olan Ali Arpasatan, KASKİ Genel Müdürlüğüne defalarca yazılı ve sözlü olarak konuyu ilettiklerini ve buna karşın duyarsız kaldıklarını söyledi.

“YETKİLİLER DUYARSIZ KALIYOR”

Arpasatan yazılı bir açıklama yaparak tepkisini şu şekilde dile getirdi: “Yatırımların, istihdamın ve üretimin bu kadar mühim olduğu bir dönemde yaşanan sorumsuzluk ve vurdumduymazlıklar nedeniyle maalesef fabrikamızı dün (önceki) gece su basmıştır. Bu durum ilk defa yaşanmamaktadır. Her şey fabrika önünde yer alan yolun yükseltilmesi, duble yol olarak yapılmasıyla başladı. Ayrıca yolun ikiye bölünmesinden sonra herhangi bir kavşak yapılmadığından devamlı araçlar ters yöne girmekte, bu durum çok sayıda maddi hasarlı trafik kazasına ve can kaybına neden olmaktadır. Her kazadan sonra trafik polisleri fabrikamızın kamera kayıtlarını istemektedir. Yolun yükseltilmesi sonucunda fabrikamız yola göre daha alçak bir seviyede kaldığından bütün yağmur suları sel olup fabrikamızın içine dolmakta, enerji hatlarına zarar vermekte, yüksek gerilime sahip işletmemizde çalışan personellerimizi tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle duran üretim sonucunda ise şirketimize ekonomik kayıplar yaratmaktadır. Bu durumu yolun yapılma çalışmaları başladığından beri Büyükşehir Belediyemize bağlı KASKİ Genel Müdürlüğüne defalarca yazılı ve sözlü olarak bildirmemize rağmen, yapılan işlemler sadece fabrikamız su baskınına uğradığında müdahale edilmesinden ibaret olmuştur. Dün yaşanan olaya rağmen halen bir önlem alınmamış durumdadır ve bu olay bir ilk değil, şimdiye kadar fabrikamız çok sayıda su baskınıyla karşılaştı. Yapılan yolun altyapısı yetersiz olduğundan her su baskınından sonra bir önlemler alındığı söylenmekte fakat alınan önlemlerin o anı kurtarmaktan ibaret olduğu diğer su baskınında ortaya çıkmaktadır. Sanayici ve yatırımcı bir şirket olarak istihdamı arttırma yolunda biz ülkemiz için elimizden geleni yaparken maalesef yerel yönetimlerden gerekli desteği alamıyoruz. Bu konudaki şikâyetlerimizi en üst seviyedeki mercilere taşıyacağımızı ve oluşan zararlarımızın tazmini için hukuki yollara başvuracağımızı belirtmek isterim. Dün kaski-logogeceki su baskını olayında tek tesellimiz gerek elektrikten gerekse baskından dolayı can zayiatının olmamasıdır.”  (HABER MERKEZİ)

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER