Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz Hoşgeldiniz.. Bugün
Ede Ajans
Ede Ajans
Ede Ajans
Ede Ajans
Ede Ajans
Ede Ajans
Ede Ajans
Ede Ajans
Ana Sayfa Foto Galeri AK Parti’li Pakdil Andırın’daydı… 05.03.2013 00:44

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Türkiye Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, Andırın ilçesini ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde ağabeyini yitiren Ak Parti Andırın İlçe Başkanı Şaban Avcı’yı evinde ziyaret ederek taziyelerini ileten Pakdil’i burada Ak Parti İlçe Başkanı Şaban Avcı, 24. dönem Milletvekili adayı İdris Tezcan, Belediye Başkanı Baki Tezcan ve partililer karşıladı.

Bir süre sohbet eden Milletvekili Pakdil, daha sonra Andırın Belediyesi’ne geçerek sivil toplum örgütü yöneticileri ile bir araya geldi.

Belediye önünde Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından karşılanan Pakdil, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı, Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı ve Belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Belediye’de yapılan toplantıda ilçenin sorunlarını aktaran sivil toplum kuruluşu başkanları, Halk Bankası şubesinin  Andırın’a açılması içinde talepte bulundular.

Toplantı da söz alan Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan’da Andırın-Kadirli Karayolu ve çevre yolu ile ilgili sıkıntıları anlattı. Kadirli-Andırın karayolu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Milletvekili Nevzat Pakdil, “42 Kilometrelik bölümün ihalesi yapılmıştır ve onay aşamasındadır, daha önce birkaç müteahhit bu yolda çalışmalar yapıyordu, ancak şuan tek bir müteahhide düşürülmüştür, kısa sürede çalışmalar başlayarak tamamlanacaktır.” dedi.

Akdeniz’i Karadeniz’e bağlayacak olan yol çalışmaları ilgilide açıklamalarda bulunan Milletvekili Pakdil, özetle şunları belirtti.

"AK Parti iktidarının yaptığı hizmetler halktan büyük takdir alıyor. Buna her zaman şahit oluyoruz. Osmaniye'de de Kadirli-Andırın-Göksun Karayolunun ihalesi yapıldı ve kamulaştırma çalışmasına başlandı. Akdeniz'i Karadeniz'e bağlayacak olan yol çalışması geçtiği güzergah açısından çok büyük bir öneme sahip. Kamulaştırma çalışması biraz zamanımız alacak. Allah izin verirse Ordu ile Osmaniye arasındaki bu yol çalışmasına en kısa zamanda başlanacak. Buna benzer yol çalışmaları devam ediyor. Yolların trafiğe açılmasıyla 12 ay süreyle yol çevresindeki il, ilçe, belde veya köylerimizdeki vatandaşlarımız için büyük bir gelir kapısı olacaktır. Bu da ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır."

İSKENDER ZENGİN / ANDIRIN – KAHRAMANMARAŞ


Etiketler
Sosyal Medya
Paylaş
Anket

Sizce; Kahramanmaraş'taki medya yeterli mi ?

  • Yeterli Değil (80%, 395 Oylar)
  • İdare Eder (13%, 64 Oylar)
  • Evet Yeterli (7%, 32 Oylar)

Toplam Oyveren: 491

Loading ... Loading ...

K.MARAS için Hava Durumu
K.MARAS
Katso
Katso
Katso
Katso
Katme
Katme
Katme
Katme