Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

AK Parti’li Pakdil Andırın’daydı…

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Türkiye Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, Andırın ilçesini ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde ağabeyini yitiren Ak Parti Andırın İlçe Başkanı Şaban Avcı’yı evinde ziyaret ederek taziyelerini ileten Pakdil’i burada Ak Parti İlçe Başkanı Şaban Avcı, 24. dönem Milletvekili adayı İdris Tezcan, Belediye Başkanı Baki Tezcan ve partililer karşıladı.

Bir süre sohbet eden Milletvekili Pakdil, daha sonra Andırın Belediyesi’ne geçerek sivil toplum örgütü yöneticileri ile bir araya geldi.

Belediye önünde Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından karşılanan Pakdil, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı, Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı ve Belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Belediye’de yapılan toplantıda ilçenin sorunlarını aktaran sivil toplum kuruluşu başkanları, Halk Bankası şubesinin  Andırın’a açılması içinde talepte bulundular.

Toplantı da söz alan Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan’da Andırın-Kadirli Karayolu ve çevre yolu ile ilgili sıkıntıları anlattı. Kadirli-Andırın karayolu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Milletvekili Nevzat Pakdil, “42 Kilometrelik bölümün ihalesi yapılmıştır ve onay aşamasındadır, daha önce birkaç müteahhit bu yolda çalışmalar yapıyordu, ancak şuan tek bir müteahhide düşürülmüştür, kısa sürede çalışmalar başlayarak tamamlanacaktır.” dedi.

Akdeniz’i Karadeniz’e bağlayacak olan yol çalışmaları ilgilide açıklamalarda bulunan Milletvekili Pakdil, özetle şunları belirtti.

"AK Parti iktidarının yaptığı hizmetler halktan büyük takdir alıyor. Buna her zaman şahit oluyoruz. Osmaniye'de de Kadirli-Andırın-Göksun Karayolunun ihalesi yapıldı ve kamulaştırma çalışmasına başlandı. Akdeniz'i Karadeniz'e bağlayacak olan yol çalışması geçtiği güzergah açısından çok büyük bir öneme sahip. Kamulaştırma çalışması biraz zamanımız alacak. Allah izin verirse Ordu ile Osmaniye arasındaki bu yol çalışmasına en kısa zamanda başlanacak. Buna benzer yol çalışmaları devam ediyor. Yolların trafiğe açılmasıyla 12 ay süreyle yol çevresindeki il, ilçe, belde veya köylerimizdeki vatandaşlarımız için büyük bir gelir kapısı olacaktır. Bu da ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır."

İSKENDER ZENGİN / ANDIRIN – KAHRAMANMARAŞ

05 Mart 2013 - 0:44 'de eklendi ve 123 kez görüntülendi.
Etiketler :
KURTULUŞ COŞKUMUZA ORTAK OLAMAYACAK KURTULUŞ COŞKUMUZA ORTAK OLAMAYACAK
‘HAVAALANI KONUSUNDA AVUTULUYORUZ’ ‘HAVAALANI KONUSUNDA AVUTULUYORUZ’
MEHMET ŞEKER’DEN’YAP-BOZ’ ELEŞTİRİSİ MEHMET ŞEKER’DEN’YAP-BOZ’ ELEŞTİRİSİ
‘YENİ TÜRKİYE’DE ESKİ USUL KUTLAMA’ ‘YENİ TÜRKİYE’DE ESKİ USUL KUTLAMA’
BBP’NİN YENİ İL BAŞKANI BELLİ OLDU BBP’NİN YENİ İL BAŞKANI BELLİ OLDU
‘KAN VE GÖZYAŞLARI DİNSİN İSTİYORUZ’ ‘KAN VE GÖZYAŞLARI DİNSİN İSTİYORUZ’
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ