Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
Kahramanmaraş Ede Ajans – Yerelden Dünyaya Haber Siteniz

MHP’DEN SONRA BBP’DEN DE TEPKİ AÇIKLAMASI

MHP’DEN SONRA BBP’DEN DE TEPKİ AÇIKLAMASI Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ali Kıvrak, eski BBP’li ve geçen günlerde AK Parti İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek Belediye Meclis aday adayı olan Muharrem Erantepli’nin organize ettiği ancak basın ve kamuoyuna ‘Ülkücülerden Erkoç’a destek’ şeklinde servis edilmesi nedeni ile tepkilere yol açan ‘destek yemeği’ hakkında […]

MHP’DEN SONRA BBP’DEN DE TEPKİ AÇIKLAMASI
17 Aralık 2013 - 22:26 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

ALİ KIVRAKMHP’DEN SONRA BBP’DEN DE TEPKİ AÇIKLAMASI

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ali Kıvrak, eski BBP’li ve geçen günlerde AK Parti İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek Belediye Meclis aday adayı olan Muharrem Erantepli’nin organize ettiği ancak basın ve kamuoyuna ‘Ülkücülerden Erkoç’a destek’ şeklinde servis edilmesi nedeni ile tepkilere yol açan ‘destek yemeği’ hakkında değerlendirmelerde bulundu.

MHP’nin tepki dolu açıklamasının ardından Parti il binasında İl eski başkanlarından Nedat Türk ve Bilal Odunkıran ile Alparslan Kutsal'ın da hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Ali Kıvrak şunları kaydetti:

BBP kurulduğu günden bugüne kadar gelmiş geçmiş, mazisi en temiz olan ve milletin safında en dik duruşu göstermiş bir harekettir. Bundan sonra ki siyasi çizgisinde de hiçbir fedakarlıktan kaçmadan inanmış olduğu davası ve sine-i milletin sesi olma noktasında en küçük bir taviz vermeden çizgisinde devam etmektedir.Geçmişten bugüne bu harekette hiçbir şahsi ikbal beklemeksizin hizmet etmiş ve bundan sonrada bir beklentisi olmadan bu davaya hizmet eden her bir neferimize ve isimsiz kahramanlarımıza huzurlarınızda teşekkürü bir borç bilirim. Fakat bundan önce bu hareketin her hangi bir noktasında görev tevdi edilmiş ve bu görevi yapmayı kutsal bir görev kabul edip, vazifesini yapıp, daha sonra herhangi bir şekilde görevi bittikten sonra buradaki geçmişteki görev ve sıfatıyla herhangi bir oluşuma veya bir partiye ya da adaya destek veren arkadaşlarımız, yapmış olduğu bu kutsal görevin maneviyatı altında ezilmiş aciz arkadaşlardır. Bunu şunun için deme gereği duydum;

bbp-logo1_1Eski il ve ilçe başkanlığı konumundaki kişilerin bir kısmı bu hareketi Şehit Liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU hayatta iken terk etmiş, bir kısmı da şehadete ermesinden sonra BBP ile bağlarını koparmışlardır.

Cumartesi akşamı eski BBP'li ve Şehid Liderimiz şehadete ermeden, liderimize Amerika’dan icazet alıp siyaset yapması yönünde telkinde bulunan ve Amerika’dan icazet alan ve 3 yıldır AKP'li olan sayın (Muharrem) Erantepli'nin vermiş olduğu yemeğe hem BBP'li hem de MHP'li arkadaşları sayın Erantep'linin davetine icabet etmişler, katılmışlardır. Bu davette söz alan ve daha önce BBP’nin çeşitli kademelerinde görev alan Bekir Kılıç ve kendisiyle aynı fikirde olan kişilerin yapmış oldukları hiçbir açıklama BBP’ni bağlamıyordur. Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadet sürecinde, Şehidimizin kanının AKP’nin üzerinde olduğunu beyan eden Bekir Kılıç, ne oldu da birden bire saf değiştirerek AKP’li oldu.

Bu davete icabet eden arkadaşların mesuliyeti BBP il ve ilçe teşkilatlarının sorumluluğunda olmadığı gibi, MHP'nin de sorumluluğunda değildir. Ancak; bu davete icabet eden arkadaşların masumiyeti hiç bir siyasi ahlaka, toplum ahlakına ve basın ahlakına da ve aynı zamanda arkadaşlık hukukuna da yakışmayacak şekilde "ülkücülerin Erkoç'a desteği" şeklinde sunulmuş ve kullanılmıştır.

6Böyle bir şey söz konusu değildir. Biz BBP olarak bütün ilçelerimizde ve şehrimizde Allah'ın izniyle kendi adaylarımızla ve kendi amblemimizle yerel seçimlere katılacağız. Bizim hiç bir partiyle gizli veya açık bir ittifakımız, işbirliğimiz yoktur. Ne tabanda ne de tavanda böyle bir paslaşma dahi söz konusu değildir.

Bunu ifade ettikten sonra bir başka siyasi tutarsızlığı daha ifade etmek istiyorum. Hiç kimse bu milleti aptal yerine koymasın. Biz BBP olarak milletimizin irfanına her zaman güvendik, Allah'ın izniyle gene güveniyoruz. Kimse milletimizi balık hafızalı sanmasın. Belki kendileri hatırlamak istemeyeceklerdir ama milletimizin milli hafızası hatırlayacaktır. Bu itibarla kendilerine de hatırlatırım.

AW000281(Ülkücülük sadece MHP'de) olur diyenlere de hatırlatmak isterim. 1991 seçimleri sonrası kurulan DYP-SHP hükümeti içerisinde, şimdinin BDP'si o zamanın HEP'i olan partide SHP içerisinde idi. Sırrı Sakık, Hatip Dicle, Orhan Doğan ve Leyla Zana'ların olduğu ve Leyla Zana'nın da kürtçe yemin ettiği bir hükümet ortaklığı idi ve o hükümete O zamanın MÇP'si de güven oyu vermişti. Avrupa Birliği uyum yasalarının altında hiç bir Büyük Birlik Partilinin imzası yoktur. Büyük Birlik Partisi ve yöneticilerinin hiç birisi milletimizin aleyhinde olan işlere imza atmamıştır. Atmazda..Ülkücülük, Çin devletinin Türk bölgelerinde Türklere katliam yaparken, Türkiye'de Çin devlet başkanına devlet nişangahı vermek hiç değildir.

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu defaatle ve ısrarla 36. parale konuşlandırılan Çekiç Güç'ün Irak'ın kuzeyinde yapay bir kürt devleti oluşturduğunu her fırsat ve zeminde ifade etti, Bu yapay kürt devletinin ülkemiz için içerideki pkk'dan daha fazla tehlike oluşturduğunu ısrarla söylemesine rağmen maalesef bu Akp hükümetine kadar iktidar olmuş ve hükümeti oluşturan tüm siyasi partiler başkanımızın sesine kulak tıkamışlardır. Ama, ülke için öncelikli tehdit olarak hep irtica gösterilmiştir. Müzakere süreci adı altında pkk terör örgütünü muhatap alan ve onları şımartan bu hükümete hakkımızı helal etmiyoruz. Ancak bu terör belasının bu güne kadar gelmesine vesile olan bundan önceki hükümetlere de hakkımızı helal etmiyoruz.

Şunu herkes bilsin ki, BBP 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Allah’ın izni ile 20 yıldır vermiş olduğu şerefli mücadeleyi Müslüman Türk milletinin desteği ile bayrağımızı çıkarabileceği en yüksek noktaya çıkarıp, çözülmekte olan iktidarın alternatifi olduğunu kanıtlayacaktır. Bu sebeple AKP Büyükşehir belediye başkan adayı, basına böyle bir haber servis ederek, camiamıza bir darbe daha vurma girişiminde bulunmuştur. Ne kadar kaygılansalar da BBP Kahramanmaraş’ta liyakatli adaylarıyla kazanmak için seçim meydanlarında, mecliste bulunan iktidar ve muhalefet partilerinden, milletimize daha çok, daha fazla ulaşarak bayrağı zirveye dikme yarışında onlardan geri kalmayacaktır.

BBP’de siyaset yapma, onur ve şerefini yaşayan ve hiçbir fedakarlıktan kaçmadan, milletin vermiş olduğu vergilerden, hazine yardımı almadan siyaset yapan, kendi çocuklarının süt parasından, ailesinin nafakasından keserek siyaset yapmaya ve milletin sesi olmaya devam eden, tüm BBP’li kardeşlerimi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.” (WWW.EDEAJANS.COM)

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
SON DAKİKA HABERLERİ
Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam
İLGİLİ HABERLER